Polregio Wydarzenia

Do kolejki bez kolejki. Polregio zaprezentowało videomat

Do kolejki bez kolejki – pod takim hasłem Polregio zaprezentowało dziś videomaty – urządzenia, które zrewolucjonizują i ułatwią podróże koleją po Polsce.

Pociągi Polregio zatrzymują się na ok. 1900 stacjach i dworcach kolejowych w całej Polsce. Spółka posiada jednak tylko 150 kas biletowych. Jak podkreśla Adam Pawlik, Członek Zarządu Polregio, Dyrektor Handlowy, to dość kosztochłonne narzędzie sprzedażowe.

– W skrajnych przypadkach kasy biletowe potrafią kosztować nas ponad 50 proc. kosztów całego przychodu – podkreśla. – Kolejnym czynnikiem wpływającym na komfort podróży jest dostępność kas biletowych. Na dworcach premium czynne są średnio 12 godzin na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Na tych mniejszych – po 7 godzin lub mniej. Mając na uwadze koszty, wraz z zespołem biura handlowego postanowiliśmy rozpocząć pracę nad videomatem. Inspirację czerpaliśmy z klasycznych biletomatów. Stworzone przez nas narzędzie posiada nie tylko funkcjonalność kasy biletowej – jest także dostępniejsze i generuje mniejsze koszty, niż same kasy.

 

Videomat posiada funkcję e-kasjera. Co to oznacza w praktyce? W nabyciu biletu pomaga osoba zasiadająca w tzw. call center. Przeprowadza ona pasażera przez cały proces zakupu.

Funkcja e-kasjera dostępna jest między godz. 6.00 a 22.00 przez siedem dni w tygodniu. Pierwsze urządzenia pojawią się na dworcu Łódź Widzew i w Świnoujściu.

– Urządzenie ma 195 cm wysokości i 32-calowy dotykowy ekran – mówi Sebastian Borowski Prezes Zarządu Avista Sp. z o.o. – Jest on podzielony na dwie części – w pierwszej znajduje się aplikacja biletowa, w drugiej dowolnie prezentowany content.

 

Projekt videomatu to wielomiesięczny efekt współpracy spółki POLREGIO, AVISTA oraz TK Telekom.

Dodaj komentarz