Pasażer Raport z Polski

Dodatkowe pociągi PKP Intercity na długi czerwcowy weekend

Dodatkowe pociągi i specjalna oferta dla podróżnych – tak PKP Intercity szykuje się na długi czerwcowy weekend. Ten rozpoczyna się w czwartek 8 czerwca i trwa do niedzieli 11 czerwca.

Z PKP Intercity nad morze

PKP Intercity zapewni na długi czerwcowy weekend dodatkowe połączenia z największymi ośrodkami turystycznymi w Polsce. Z Warszawy do Gdyni spółka uruchomi dodatkowy pociąg EIC 1508/9.

Mieszkańcy Mazowsza mogą również liczyć na pociąg Mazury-BIS, który kursować będzie w okresie „czerwcówki” na trasie WarszawaOlsztyn.

Z kolei na trasie PoznańGdynia w okresie długiego weekendu czerwcowego pojawi się pociąg Bałtyk-BIS. Na wzmocnieniach skorzystają także Krakowianie. IC Boznańska 10 czerwca kursować będzie w wydłużonej relacji KrakówGdynia. 8 czerwca przewoźnik uruchomi także dodatkowy pociąg EIC 5318/9, który w ekspresowym tempie dowiezie mieszkańców Gdyni do Krakowa.

Kraków – Warszawa

Stolicę Małopolski z Warszawą 11 czerwca połączy natomiast dodatkowy skład EIC 3150/1. PKP Intercity zapewni komfortowy powrót znad Bałtyku także Wrocławianom. Ich podróż 11 czerwca wzmocni skład Heweliusz-BIS.  Nad polskie morze mieszkańcy Łodzi dojadą pociągiem IC Zosia, który w okresie długiego weekendu kursować będzie na wydłużonej trasie ŁódźTrójmiasto. PKP Intercity stale monitoruje stan sprzedaży biletów na uruchamiane połączenia i na bieżąco planuje wzmocnienia składów stałego kursowania, przewidzianych w rozkładzie jazdy, w ramach swoich możliwości technicznych.

Rekordowy maj dla PKP Intercity

Po tym, jak w 2022 roku z usług narodowego przewoźnika skorzystało 59 mln osób, przyczyniając się do najlepszego wyniku przewozowego w historii spółki, PKP Intercity nie zwalnia tempa i ponownie może pochwalić się bardzo wysoką frekwencją. W maju pociągami narodowego przewoźnika podróżowało blisko 5,9 mln pasażerów, to o 600 tys. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Od stycznia 2023 roku do pociągów PKP Intercity wsiadło już 25 mln pasażerów. Tak wysokie wyniki jasno pokazują, że spółka ponownie ma szansę ustanowić rekord frekwencji.

Tanie podróże z bliskimi

Na długi weekend najlepiej wyjechać z przyjaciółmi lub rodziną. Niską cenę biletów gwarantuje promocja „Taniej z bliskimi”. Aby z niej skorzystać wystarczy podróżować w grupie od 2 do 6 osób – wszyscy jej członkowie otrzymują wtedy 30% zniżki od bazowych cen biletów. Co istotne, oferta łączy się z ulgami ustawowymi i obowiązuje w pociągach kategorii TLK oraz IC w relacjach krajowych. Należy jednak pamiętać, że aby skorzystać z oferty bilety należy kupić najpóźniej 1 dzień przed wyjazdem.

Planując rodzinną podróż połączeniami ekspresowymi EIC oraz EIP warto skorzystać z oferty „Bilet Rodzinny”. Promocja obejmuje 30% zniżki na bilety i obowiązuje w grupach od 2 do 5 osób, w tym z dzieckiem, które nie ukończyło 16 lat.

We wszystkich pociągach PKP Intercity w relacjach krajowych można korzystać z Karty Dużej Rodziny. Daje ona 30% rabatu podczas wspólnej podróży co najmniej 2 osób posiadających Kartę Dużej Rodziny (bez względu na przynależność rodzinną).

Dodaj komentarz