Wydarzenia

Dolnośląski Gryf dla MPK Wrocław!

MPK Wrocław, wykraczając poza statutowe obowiązki miejskiej spółki, od pierwszych dni bardzo aktywnie angażuje się w pomoc osobom dotkniętym przez negatywne skutki pandemii. Działania społeczne zostały docenione przez kapitułę Dolnośląskich Gryfów. Miejski przewoźnik wygrał w kategorii „Nagroda za działania na rzecz zmniejszenia społecznych skutków pandemii”.

 

Dolnośląski Gryf

Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych nagród biznesowych. Wczoraj odbyła się gala podsumowująca jej 18. edycję.

– Gdy ponad 2,5 roku temu trafiłem do MPK Wrocław miałem marzenie. Chciałem, by we wrocławskich tramwajach i autobusach znalazło się miejsce nie tylko dla Mieszkańców i turystów, ale i na ducha Wrocławia – czyli wartości bliskie jego mieszkańcom: otwartość, tolerancję, europejskość najwyższej  próby – mówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder. – Nie wiedziałem wtedy, że największym wyzwaniem przed jakim staniemy będzie pandemia koronawirusa. Ta nagroda jest dowodem na to że sprostaliśmy temu wyzwaniu. Pięknie dziękuję wszystkim członkom drużyny MPK. Bo to Wasz wysiłek zaowocował tą nagrodą. Bez Waszego zapału i chęci pomocy nie byłoby tej nominacji. Wasza energia dodaje mi sił każdego dnia. Nisko Wam się kłaniam – dodaje.

 

Szczepciobus oraz Streetbus to tylko niektóre inicjatywy z udziałem MPK Wrocław wpisujące się we wsparcie wrocławian w tym trudnym czasie. Załoga MPK aktywnie angażowała się także w pomoc seniorom, medykom oraz emerytowanym pracownikom spółki. Kapituła Gryfów, złożona z przedstawicieli samorządu, świata nauki i biznesu doceniła te działania, przyznając spółce prestiżową nagrodę.

– Jestem szczególnie dumny z nagrody przyznawanej przez przedstawicieli samorządu, biznesu i uczelni wyższych. Bo to one są dziś bastionami niezależności, wolności i europejskości – zauważył prezes MPK Wrocław.

 

„Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” to konkurs przeznaczony dla przedsiębiorstw i jednostek samorządu terytorialnego z Dolnego Śląska. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2004 roku. Od tamtej pory wyróżnienie to stało się jedną z najbardziej prestiżowych nagród z dziedziny gospodarki i biznesu w regionie. Od pierwszej edycji w szranki konkursu stanęło ponad 1740 dolnośląskich firm i samorządów, które poddały się wnikliwej ocenie kapituły konkursu.

Dodaj komentarz