Pasażer Tramwaje Wydarzenia

Dramatyczny wypadek na wrocławskim torowisku [FILM]

Groźny wypadek na torowisku na ul. Borowskiej we Wrocławiu. W miniony piątek pod pojazd MPK Wrocław wtargnęła kobieta. Film z kabiny maszynisty opublikował na Facebooku Prezes Zarządu Krzysztof Balawejder.

Fot. kadr z filmu

Pod tramwaj jadący w stronę centrum wtargnęła kobieta przechodząca przez przejście dla pieszych i tory. Ruch w miejscu wypadku nie był sterowany sygnalizacją świetlną.

W akcji ratunkowej udział wzięła załoga karetki pogotowia oraz straż pożarna. Kobieta trafiła do szpitala z poważnymi obrażeniami. W wyniku potrącenia piesza wpadła pod pojazd.

Jak podkreślił Krzysztof Balawejder, Prezes Zarządu MPK Wrocław, należy pamiętać, że tramwaj na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo – by pojazd mógł w pełni wyhamować, potrzebuje kolejnych kilkudziesięciu metrów.

Prawie WSZYSCY SIĘ DZIŚ SPIESZYMY.
Takie smutne to czasy. Są jednak momenty, kiedy warto zwolnić by dotrzeć do celu. To nie jest żadna filozofia, to prosta fizyka.
TRAMWAJ NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH MA PIERWSZEŃSTWO.
Zdarzenie przedstawione na filmie miało miejsce w ostatni piątek (16 lipca) we Wrocławiu. Tym razem poszkodowaną pogotowie przewiozło do szpitala alwe w takich wypadkach to wyjątek a nie reguła.
Regułą jest to, że w takiej sytuacji ofiary są dwie. Film jest dramatyczny ale oglądany na żywo staje się dla naszych motorniczych traumą na lata.

Dodaj komentarz