global Przetargi

Drugi tor na linii Orte – Falconara. RFI ogłasza przetarg

Rete Ferroviaria Italiana (RFI) ogłosiła przetarg na projekt i budowę drugiego toru linii kolejowej Orte – Falconara. Prace obejmą odcinek o długości 163 km. Ich wartość to ponad 95 mln euro.

Linia kolejowa Orte – Falconara. zostanie rozbudowana o drugi tor.
Linia kolejowa Orte – Falconara. zostanie rozbudowana o drugi tor.

Za nadzorowanie budowy drugiego toru linii Orte – Falconara odpowiedzialny jest Vincenzo Macello, z-ca dyrektora generalnego RFI.

Celem projektu jest budowa nowego toru obok istniejącego, rozciągającego się od znajdującego się na 228 kilometrze linii Punktu Ruchu (Movement Point) do stacji Albacina. Dzięki inwestycji poprawi się m.in. ruch między stacjami Fabriano i Albacina, leżące 4 km od siebie.

Kluczowe elementy projektu obejmują likwidację przejazdu kolejowego i zastąpienie go przejazdem podziemnym oraz ulepszenia stacji Albacina, poprzez niwelację barier architektonicznych, adaptację peronów, czy budowę kładki dla pieszych.

Inwestycja usprawni ruch pociągów

Drugi tor na linii Orte – Falconara to inwestycja wpisująca się w większy plan usprawnienia i przyspieszenia połączeń kolejowych we Włoszech – między Morzem Tyrreńskim a Adriatykiem. Podróż z Rzymu do Ankony skrócić może się nawet do 30 minut, a między Rzymem a Perugią o ok. 15 minut.

Po usprawnieniu połączeń, na włoskich torach poprawi się regularność przejazdów. Duże znaczenie tu będzie miało zakończenie projektu budowy drugiego toru z Spoleto do Terni.

Dodaj komentarz