global

Dwa pociągi Leo Express na jednym torze. Dzieliło je 508 metrów

Dokładnie 508 metrów dzieliło od zderzenia dwa pociągi Leo Express, które znalazły się na jednym torze. Do niebezpiecznej sytuacji doszło 22 lipca w miejscowości Jablonné nad Orlicí w Czechach.

Dochodzenie w sprawie rozpoczął już czeski Inspektorat kolei. Z pierwszych ustaleń wynika, że maszynista jednego z pociągów przeoczył sygnał zatrzymania. Jak informuje rzecznik Leo Express, maszynista jednak szybko zareagował i zatrzymał pojazd.

Do zdarzenia doszło 22 lipca około godz. 7.10. Pociąg osobowy rekacji Králíky – Ústí nad Orlicí minął sygnalizację świetlną, informującą o obowiązku zatrzymania i wyjechał naprzeciw pojazdowi osobowemu relacji Ústí nad Orlicí – Moravský Karlov. Dzięki szybkiej reakcji maszynistów, pociągi się zatrzymały. Dzieląca ich odległość wynosiła 508 metrów.

 

Pociąg, który minął sygnał nakazujący zatrzymanie, stanął 40 metrów dalej – informuje rzecznik prasowy Leo Express. – Nie było potrzeby nagłego hamowania, w sytuacji tej nie było zagrożone także bezpieczeństwo pasażerów. Na pokładzie każdego z pociągów znajdowało się 8 osób. Wszystkie zostały ewakuowane i podróż kontynuowały w podstawionych autobusach.

 

Źródło: zdopravy.cz

Dodaj komentarz