Raport z Polski Wydarzenia

Dwa tysiące za uszkodzenie zamkniętych zapór

Dwa tysiące złotych mandatu – tyle otrzymał kierowca samochodu osobowego, który wjechał na przejazd mimo opuszczonej zapory i uszkodził jedną z nich. Zachowanie mężczyzny spowodowało utrudnienia dla ruchu.

Fot. Lubuska Policja
Fot. Lubuska Policja

Do zdarzenia doszło w piątek 30 grudnia na przejeździe kolejowym w Wałowicach. 81-letni mężczyzna, kierujący volkswagenem polo, wjechał na przejazd kolejowy mimo opuszczonych rogatek, uszkadzając jedną z nich.

– Kierujący zatrzymał samochód jak tylko usłyszał uderzenie szlabanu o auto – relacjonuje kom. Justyna Kulka z KPP w Krośnie Odrzańskim. 0 Zanim wjechał na tory, dyżurna ruchu zdążyła zatrzymać nadjeżdżający pociąg, który był w odległości około 200 metrów od przejazdu.

 

81-latek w rozmowie z policjantami oznajmił, że nie zauważył opuszczonych zapór, bo oślepiło go słońce. Mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy. Funkcjonariusze ukarali go mandatem karnym w wysokości 2 tysięcy złotych.

Nieuwaga 81-latka spowodowała dodatkowo utrudnienia dla innych kierujących. Przejazd kolejowy, z uwagi na prowadzone oględziny, był zamknięty przez kilka godzin. Wprowadziło to duże utrudnienia w ruchu.

Dodaj komentarz