Tramwaje Wydarzenia

Dwa zderzenia aut osobowych z tramwajami w Szczecinie

Dziś rano, w krótkim odstępstwie czasu doszło do dwóch groźnych wypadków. W obu są poszkodowani.

Fot. ilustracyjne / By Szczecinolog - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=71180598
Fot. ilustracyjne / By Szczecinolog – Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=71180598

Pierwsze niebezpieczne zdarzenie miało miejsce ok. godziny 6 rano na szczecińskim Placu Grunwaldzkim. Drugie ledwie godzinę później na skrzyżowaniu ul. Żołnierskiej z ul. Somosierry. W obu przypadkach kolizja samochodów osobowych z pojazdem szynowym skutkowała obrażeniami uczestników ruchu.

– Na placu Grunwaldzkim poszkodowany został 27-letni mężczyzna. Trafił do szpitala z urazem klatki piersiowej. Na Żołnierskiej poszkodowany został 28-letni mężczyzna, z urazem biodra został zabezpieczony przez zespół ratownictwa medycznego i przetransportowany do szpitala – informuje Paulina Heigel z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

 

Zdarzenia spowodowały utrudnienia w ruchu. Po pierwszym wypadku Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego wprowadził objazdy. Tramwaje linii 11 i 12, na trasie Niebuszewo – Pomorzany, kursowały przez Krzywoustego, tak samo jak linii nr 5. Na odcinku od Placu Kościuszki do Placu Rodła kursował autobus zastępczy. Ok. godziny 6:30 ruch tramwajów na Placu Grunwaldzkim został już jednak przywrócony. Kolejny wypadek przyniósł dłuższe problemy. Pasażerowie linii 5 i 7 kursujących na Krzekowo musieli skorzystać z alternatywnych środków komunikacji do godziny 9.15. Na odcinku od ul. Wawrzyniaka do pętli wstrzymano wówczas ruch tramwajowy i wprowadzono autobusową komunikację zastępczą.
Jak dotąd nie są jeszcze znane okoliczności wypadków. Komenda Miejska Policji w Szczecinie prowadzi niemniej postępowania wyjaśniające.

Dodaj komentarz