Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

Dworce kolejowe w Pobiedziskach i Kobylnicy otwarte [ZDJĘCIA]

PKP S.A. oddały do użytku dwa dworce kolejowe – w Pobiedziskach i Kobylnicy. Obiekty przeszły gruntowną przebudowę. Inwestycja zwiększyła komfort podróżnych, dostępność do kolei oraz bezpieczeństwo.

Otwarcie dworców - w Pobiedziskach i Kobylnicy (fot. PKP SA)
Otwarcie dworców – w Pobiedziskach i Kobylnicy (fot. PKP SA)

Obydwa budynki to obiekty historyczne, które były modernizowane w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023. Inwestycję dofinansowała Unia Europejska z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Przebudowy dworców w Pobiedziskach (z 1872 roku) oraz w Kobylnicy (z 1914 roku) trwały prawie dwa lata. W tym czasie przeszły one olbrzymią metamorfozę z poszanowaniem dla ich historycznego charakteru.

Dworce w Kobylnicy i Pobiedziskach to kolejne zabytkowe obiekty, które przeszły olbrzymią przemianę,  łącząc w sobie historię z nowoczesnością. Dzięki takim inwestycjom jak te kolej zmienia się na lepsze, stając się coraz ciekawszą alternatywą dla transportu indywidualnego. Natomiast Dworce stają się ważnymi przestrzeniami dla społeczności lokalnej – mówi Maciej Małecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.