Raport z Polski Wydarzenia

Dworcowy monitoring pomógł zatrzymać sprawcę kradzieży

Dzięki czujności dyżurnego zmiany Straży Ochrony Kolei oraz monitoringowi, sprawca kradzieży telefonu komórkowego trafił do aresztu. Mężczyzna był poszukiwany również za inne swoje przewinienia.

Fot. Straż Ochrony Kolei
Fot. Straż Ochrony Kolei

We wtorek 3 stycznia 2023 r. dyżurny zmiany SOK ze Stargardu zaobserwował na monitoringu mężczyznę, który mógł mieć związek z kradzieżą. Doszło do niej 29 grudnia na terenie miejskiego dworca. Na teren obiektu natychmiast skierowany został patrol Strażników.

– Po kilku minutach patrol SOK ujął poszukiwanego sprawcę kradzieży, który przebywał w rejonie holu kasowego – informują mundurowi. Nie zdawał sobie sprawy, że jest pod stałą obserwacją funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. O zdarzeniu niezwłocznie powiadomiono Policję.

 

Jak się później okazało 34-letni kieszonkowiec był poszukiwany również za wcześniejsze kradzieże dokonywane na terenie Stargardu i Szczecina. Ujęty złodziej został przekazany funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie celem dalszego postępowania.

Tylko dzięki szybkiej reakcji operatora monitoringu i interwencji funkcjonariuszy SOK, złodziej został sprytnie ujęty. Całodobowy monitoring na dworcach, stacjach i przystankach osobowych pomaga Straży Ochrony Kolei w zapewnieniu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa na obszarach kolejowych.

Dodaj komentarz