Inwestycje

Dworzec kolejowy w Prabutach przejdzie metamorfozę [WIZUALIZACJA]

Historyczny obiekt dworca kolejowego w Prabutach odzyska dawny blask. PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzą obecnie jego przebudowę.

Prace modernizacyjne rozpoczęły się w styczniu. Obecnie na placu budowy kończą się prace rozbiórkowe. Wykonawca przygotowuje teren do dalszych prac konstrukcyjnych związanych z wymianą więźby dachowej i prowadzi renowację elewacji budynku dworca. Odzyska ona oryginalny wygląd, a odnowieniu zostaną poddane również znajdujące się na niej detale architektoniczne, w tym charakterystyczna, znajdująca się nad wejściem do dworca od strony miasta, wieżyczka. Na niej zaprojektowano charakterystyczny zegar kolejowy. Całość budynku zyska również nową iluminację.

Dworzec w Prabutach to kolejna inwestycja realizowana w ramach Programu Inwestycji Dworcowych. W całej Polsce dworce kolejowe odzyskują swój blask. Epidemia nie wstrzymuje polskich budów. Jesteśmy zdeterminowani, aby prowadzić inwestycje, które są drogą do celu, jakim jest bezpieczna, komfortowa i przewidywalna polska kolej – mówi Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.