Inwestycje Wydarzenia

Dworzec Kraków Swoszowice przejdzie modernizację [WIZUALIZACJE]

PKP S.A. podpisały umowę na przebudowę dworca Kraków Swoszowice. Gruntowna modernizacja rozpocznie się wkrótce. Docelowo obiekt zyska historyczny wygląd. Poprawi się również dostępność dla wszystkich pasażerów, w tym dla osób z niepełnosprawnością.

Fot. PKP S.A.

Budynek pochodzący z końca XIX wieku odzyska historyczne piękno oraz zostanie przystosowany do współczesnych wymogów i przepisów budowlanych oraz przeciwpożarowych. Renowację przejdzie elewacja budynku. Wymianie ulegną poszycie dachowe wraz z więźbą, a także stolarka okienna i drzwiowa (odtworzona na wzór historycznej). Projekt przebudowy dworca zakłada również wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, a także wzmocnienie i wykonanie nowych stropów.

Program Inwestycji Dworcowych działa w całej Polsce. Budujemy i modernizujemy prawie 200 dworców w całym kraju. Jednym z nich jest dworzec Kraków Swoszowice. To kolejny krok na drodze do celu, jakim jest bezpieczna, komfortowa i przewidywalna polska kolej – mówi Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.