Inwestycje

Dworzec PKP w Chełmie zyska nowy blask [WIZUALIZACJE]

PKP zmodernizuje kolejny dworzec – tym razem w Chełmie. Obiekt będzie modernistyczny, przestrzenny i skąpany w zieleni. Prace projektowe dobiegają końca. Realizacja zadania rozpocznie się na przełomie 2020/2021 r.

dworzec z 60-letnią tradycją przejdzie metamorfozę, która pozwoli nadać mu nową formę. Głównym celem zadania będzie dostosowanie budynku do obecnych standardów w obsłudze pasażerów i wymagań technicznych.

Bryła obiektu utrzyma swój dawny, modernistyczny charakter, ale zostanie poddana modyfikacjom. dworzec w Chełmie będzie się składał z trzech kondygnacji. Na parterze zaprojektowano utrzymane w wysokim standardzie przestrzenie związane z obsługą podróżnych (hol/poczekalnie, kasy biletowe, ogólnodostępne toalety) oraz powierzchnie komercyjne i przeznaczone na użytek samorządu lokalnego. Na pierwszym piętrze będą mieściły się przestrzenie biurowe, a w podziemiu zaplecze techniczne budynku.

– Dla Chełma, miasta z tradycjami i ambicjami rozwojowymi, nowoczesny, a jednocześnie stylowy dworzec to wizytówka całej społeczności i konieczny element komfortu dla podróżnych. Cieszy fakt, że w czasie kryzysu spowodowanego epidemią koronawirusa spółka PKP S.A. nie rezygnuje z planowych inwestycji i dotrzymuje słowa, modernizując  dworce kolejowe – mówi Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych.