Inwestycje Raport z Polski

Dworzec Podmiejski w Gdyni zmieni swój wygląd. Wiemy, co tam powstanie

PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście podpisała umowę z wykonawcą projektu Dworca Podmiejskiego w Gdyni. W ramach zadania konsorcjum firm T4B i MAXTO Technology odrestauruje i zmodernizuje budynek. Koszt prac to prawie 62,4 mln zł.

Fot. SKM Trójmiasto

W ramach prac dot. Dworca Podmiejskiego w Gdyni, powstanie w nim centrum monitoringu i zarządzania informacją pasażerską na linii PKP SKM RumiaGdańsk Śródmieściee.

Na czas przebudowy dworca, pasażerowie skorzystać będą mogli z obiektu tymczasowego – podobny funkcjonuje obecnie przy remontowanym dworcu Gdańsk Główny.

Jak informuje spółka PKM SKM Trójmiasto, dworzec zostanie odrestaurowany. Odzyska dawny blask, jednocześnie zlikwidowane zostaną szpecące go przybudówki.

Wewnątrz powstanie centrum zarządzania monitoringiem oraz systemem informacji pasażerskiej na przystankach na linii SKM. Na peronach zostaną wymienione lub (tam gdzie ich nie ma) zamontowane kamery oraz tablice informacyjne. Modernizację przejdzie także przystanek kolejowy SKM Gdynia Główna. Co się zmieni?

Wymienione zostaną płyty krawędziowe oraz nawierzchnia z kostki. Oczyszczona oraz pomalowana zostanie wiata. Modernizację przejdzie przejście podziemne. Wykonawca wymieni także tory.

Projekt Centrum będzie realizowany w formule ” zaprojektuj i buduj”. Wykonawca ma 14 miesięcy na wykonanie projektu. Prace powinny zostać zakończone do końca marca 2023 roku.