Publikacje Firm Raport z Polski Wydarzenia

Ekopol Górnośląski dostarczył mikrostacje do tankowania lokomotyw

Spółka Koltar z Grupy Azoty korzysta już z dwóch instalacji do magazynowania i poboru paliwa na użytek wewnętrzny, o łącznej pojemności 25 tys. l oleju napędowego. Pierwszy zestaw mikrostacji Ekopol Górnośląski uruchomił w 2020 r. w Kędzierzynie, a drugi działa od lutego tego roku w Policach.

Dzięki modułowej konstrukcji instalacja w Kędzierzynie, wykorzystując trzy zbiorniki, osiąga pojemość całkowitą 15 tys. l, z kolei w Policach postawiono cztery zbiorniki, do których jednocześnie można zatankować 10 tys. l paliwa.

– Obie stacje wyposażone zostały w specjalnie dostosowane pompy o wydajności 120 l na minutę, które umożliwiają szybkie tankowanie. Pamiętajmy przy tym, że zmiana pompy na układ o większej wydajności wiąże się z koniecznością doboru odpowiednich węży oraz nalewaka – podkreśla Sebastian Pyka, wiceprezes zarządu spółki Ekopol Górnośląski, i dodaje: – Do obu lokalizacji dostarczyliśmy nie tylko zbiorniki, ale także całą technologię niezbędną do ich funkcjonowania. Przewoźnik zakupił zbiorniki i układ dystrybucyjny wraz z terminalem MS PRIME, a w ramach licencji wykorzystuje nasze oprogramowanie.

 

Ekopol wsparł również przewoźnika z Grupy Azoty w pozyskaniu niezbędnych zezwoleń na wykorzystywanie zbiorników z olejem napędowym. Warto przy okazji wspomnieć, że firma z Piekar Śląskich nie tylko dostarcza zbiorniki i niezbędną do ich użytkowania infrastrukturę techniczną, ale także zajmuje się ich bieżącą obsługą serwisową. Zarówno gwarancyjną, jak i pogwarancyjną. – Tak jest właśnie w przypadku spółki Koltar, dla której serwisujemy wszystkie urządzenia w trybie dostępności 24/7 – mówi Sebastian Pyka i dodaje: – To jest naprawdę komfortowa sytuacja dla użytkownika, bo przez cały rok, bez względu na porę, nasz serwis techniczny oraz informatyczny jest do jego dyspozycji – stwierdził wiceprezes Spółki.

PKP Cargo, Grupa Azoty i PESA razem na rzecz wdrożenia technologii wodorowych w transporcie szynowym.

Ponieważ konstrukcja wszystkich zbiorników wykorzystywanych do magazynowania paliw wymaga m.in. regularnego czyszczenia, w szczególności przed sezonem zimowym i po nim, tj., gdy następuje zmiana rodzaju dostarczanego oleju napędowego, należy zachować systematyczność w konserwacji.

– To gwarantuje bezproblemową pracę całego układu zbiornika wraz z układem dystrybucyjnym – podsumowuje S. Pyka.

 

Ekopol Górnośląski jest liderem na rynku mikrostacji paliw w Polsce. Dotychczas spółka dostarczyła odbiorcom z różnych branż 350 mikrostacji, w których tankuje ponad 21 tys. różnego rodzaju pojazdów i maszyn. Zbiorniki przystosowane są przede wszystkim do wydawania oleju napędowego, chociaż jest możliwość ich modyfikacji pod AdBlue.

Dodaj komentarz