Publikacje Firm Wydarzenia

El-Cab laureatem Diamentów Forbesa 2022!

Firma El-Cab znalazła się wśród laureatów prestiżowego rankingu magazynu Forbes – Diamenty Forbesa 2022. Magazyn Forbes oraz agencja Dun&Bradstreet Poland zrealizowali ranking już po raz 14.

Siedziba firmy El-Cab (fot nadesłane)
Siedziba firmy El-Cab (fot nadesłane)

Raz w roku analitycy Dun & Bradstreet badają, a także oceniają polskie firmy. Tym, które rozwijają się najszybciej, przyznają status Diamentów Forbesa.

Przygotowując ranking, analitycy biorą pod uwagę takie kryteria jak:

  • pozytywny wskaźnik wiarygodności
  • współczynnik ryzyka współpracy wyższy niż 4
  • zdrowy cashflow
  • uregulowane zobowiązania finansowe
  • ciągły wzrost o min. 15% przez ostatnie 3 lata. Wartość ta wyliczana jest jako średnia ważona za lata 2020, 2019 oraz 2018. Dla 2020 brane są pod uwagę lata 2020/2019/2018, dla roku 2019 i 2018 sposób wyliczenia jest analogiczny jak dla 2020r.

– To wspólny sukces naszych Pracowników, Klientów i Partnerów Handlowych. To właśnie dzięki Wam udało się Spółce utrzymać wysokie tempo wzrostu i zwiększyć swoją rynkową wartość. To dla Was chcemy dalej się rozwijać jako pracodawca i partner biznesowy. Bardzo dziękujemy za ten wkład. Uzyskana nagroda to dla nas duża nobilitacja i sygnał, że nasze działania przynoszą wymierne efekty. Mają one także odzwierciedlenie w wynikach sprzedażowych – mówi Prezes firmy El-Cab, dr inż. Paweł Kaczalski. – W najbliższych miesiącach liczymy na powrót większej normalności i przewidywalności, przynajmniej jeśli chodzi o dostępność komponentów i materiałów na rynku. Konsekwentnie kontynuujemy realizację strategii oferowania naszym klientom produktów najwyższej jakości – mówi Paweł Kaczalski, Prezes El-Cab Sp. z o.o.

 

„Diament Forbesa” to szczególne wyróżnienie.

 

– Jesteśmy podmiotem działającym na rynku już od ponad 25 lat – dodaje przedstawiciel firmy. – Koncentrujemy się na rynkach, na których jesteśmy już obecni. Tam chcemy umacniać naszą pozycję a ze względu na zaangażowanie w zrównoważone, przyjazne dla środowiska praktyki biznesowe i odpowiedzialne wykorzystanie wszystkich zasobów naturalnych jak również rozwój inicjatywy „Zielonego transportu publicznego” jednym z szczególnych obszarów naszego zainteresowania, a także perspektywicznym rynkiem, jest elektromobilność. Raz jeszcze serdecznie dziękujemy za zaufanie! Tytuł „Diament Forbesa 2022” to potwierdzenie dobrze obranej strategii rozwoju naszej firmy. To także motywacja do podtrzymywania dotychczasowych działań oraz jeszcze większego zaangażowania.

 

Firma El-Cab od wielu lat jest członkiem Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei. Aktywnie angażuje się w działania organizacji dla promowania rozwoju rynku kolejowego.

Dodaj komentarz