Publikacje Firm Raport z Polski

ELESTER-PKP zainstalował na stacji Katowice Kostuchna nowy system zasilania

ELESTER-PKP prezentuje swój nowy kolejowy system zasilania gwarantowanego typu ZEUS. Rozwiązanie przeznaczone jest do realizacji funkcji związanych z zapewnieniem zasilania dla komputerowych i przekaźnikowych urządzeń stacyjnych sterowania ruchem kolejowym.

Fot. nadesłane

Pierwsze wdrożenie systemu miało miejsce na stacji Katowice Kostuchna zlokalizowanej na linii kolejowej 142 łączącej stację Katowice Ligota ze stacją Tychy. Nowy system ZESUS zapewnił zasilanie dla komputerowo-przekaźnikowego systemu sterowania ruchem kolejowym typu UPK-PAT-CZAT dostarczonego również przez spółkę ELESTER-PKP.

ZEUS zaprojektowany został w oparciu o urządzeniach automatyki CZAT7, które znane są doskonale z obszaru zabezpieczeń elektroenergetyki kolejowej i systemów sterowania. W ciągu ostatnich dwóch lat system modułów CZAT7 znalazł zastosowanie w ponad 1700 wykonanych i stanowi obecnie najczęściej wybieraną automatykę implementowaną na kolejowych podstacjach trakcyjnych. Warto zaznaczyć, iż ZEUS to niezależnym systemem zasilania gwarantowanego, który przygotowany jest do współpracy z dowolnymi urządzeniami i systemami SRK. Dla spółki ELESTER-PKP stanowi on znaczące wzmocnienie możliwości kompleksowej realizacji inwestycji i szybkiego prowadzenia prac. Istotne znaczenie odgrywa tu deklarowana dostępność urządzeń oparta na własnych możliwości produkcji modułów automatyki.

Dodaj komentarz