global Pasażer

Eurostar uruchomi bezpośrednie połączenia kolejowe Amsterdam – Londyn St Pancras

Eurostar, operator dużych prędkości przez Kanał La Manche, od 26 października uruchomi bezpośrednie połączenia kolejowe z Amsterdamu do stacji Londyn St Pancras. Uzupełnią one kursy realizowane pomiędzy stolicami Holandii i Wielkiej Brytanii już wcześniej – od kwietnia 2018 r.

Decyzja jest następstwem zakończonych na początku 2020 r. negocjacji pomiędzy rządami Holandii i Wielkiej Brytanii, dot. zezwolenia na kontrolę graniczną i kontrole bezpieczeństwa w pociągach na stacjach Amsterdam CS i Rotterdam Centraal – informuje railwaygazette.com.

Od 7 lipca pasażerowie jadący z Amsterdamu i Rotterdamu nie muszą przesiadać się na stacji Brussels Midi, by przejść kontrolę bezpieczeństwa. Zmiany związane są z włączeniem Holandii do grupy państw (Belgia, Francja, Wielka Brytania) objętych umową z 1993 r.

– Chodzi o sporządzanie list pasażerów i kontrole paszportów w pociągach Thalys (m.in. z Paryża do Brukseli) i kursujących pod Kanałem La Manche Eurostar – poinformował belgijski minister spraw wewnętrznych Jan Jambon. Działania te zastąpiły obowiązek przesiadki na stacji w Brukseli.

Podróż z Amsterdamu do Londynu trwać będzie 4 godz. i 9 minut, z Rotterdamu – 3 godz. i 29 minut.

Reklama