Wydarzenia

Expopower – kolejna edycja za nami

Energetyka, elektrotechnika, maszyny i urządzenia elektryczne, akcesoria układów automatyki, instalacje odgromowe, budownictwo energetyczne i oświetlenie oraz ochrona środowiska w energetyce – na tegorocznej edycji targów Expopower wystawcy z kraju i zagranicy zaprezentowali najnowsze rozwiązania i technologie z zakresu szeroko pojmowanej energetyki.

Tegoroczna edycja Expopower, która odbyła się w dniach 23-25 maja 2017 r. w Poznaniu, została wpisana, tak samo jak poprzednia, w ramy ENERGY FUTURE WEEK, czyli cyklu wydarzeń dedykowanych branży energetycznej. Celem wspomnianego cyklu jest analiza problemów, z jakimi boryka się nowoczesna energetyka, ciepłownictwo, gazownictwo czy odnawialne źródła energii. Podczas targów zwiedzający mogli zapoznać się ze światowymi trendami w energetyce, innowacjami, wyzwaniami i bezpieczeństwem energetycznym. Jak co roku przegląd oferty wystawców stanowił inspirację dla wielu firm do zaprezentowania nowatorskich rozwiązań.

Expopower umożliwia poznanie rynkowych trendów, także międzynarodowych, wymianę doświadczeń, a także omówienie wyzwań i możliwości, przed którymi stoi branża. Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei kolejny raz była patronem branżowym targów, a równocześnie jednym z wielu wystawców. Oferta Izby spotkała się z szerokim zainteresowaniem ze strony firm z branży energetycznej. W rezultacie stoisko Izby stało się miejscem wielu spotkań, podczas których omówiono korzyści z członkostwa w samorządzie oraz scharakteryzowano formy działalności naszego samorządu. W tym roku na poznańskich targach towarzyszyły nam dwie firmy członkowskie. Pierwsza z nich, spółka ELESTER-PKP, została uhonorowana Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym roku nagroda przyznana została za konstrukcję nowoczesnego sterownika programowalnego CZAT7. Jest to jedyny Polski sterownik zgodny z normą IEC 61850, realizujący funkcję automatyki polowej i zabezpieczeniowej w systemach zasilania sieci trakcyjnej prądem stałym.