global Inwestycje

Firma McKinsey & Company opracuje Strategię Korporacyjną Kolei Azerbejdżańskich do 2030 r.

Koleje Azerbejdżańskie podpisały umowę na opracowanie Strategii Korporacyjnej do 2030 roku. Wykonawcą będzie McKinsey & Company. Analiza jest w toku.

W piątek 17 lipca Javid Gurbanov, Prezes Azerbejdżańskich Kolei CJSC wziął udział w wideokonferencji z Zarządem Spółki oraz przedstawicielami firmy McKinsey & Company. W trakcie spotkania szczegółowo omówione zostały postępy projektu.

Javid Gurbanov zwrócił uwagę na rosnącą rolę kolei w międzynarodowych korytarzach transportowych przebiegających przez kraj, wykorzystując dobre położenie geograficzne. Podkreślił również pozytywny wpływ ostatnich działań na potencjał tranzytowy kraju.

Wraz ze wzrostem efektywności operacyjnej Kolei Azerbejdżańskich, Prezes zwrócił uwagę na istotę zwiększenia udziału wszystkich ogniw łańcucha transportowego w procesie przewozowym oraz na współpracę z interesariuszami przy tworzeniu odpowiednich korytarzy.

Następnie eksperci McKinsey & Company przedstawili Zarządowi Kolei Azerbejdżańskich CJSC trendy w globalnym i regionalnym sektorze kolejowym oraz omówili wpływ pandemii COVID-19 na branżę. W trakcie rozmów omówiono oczekiwane skutki rozwoju regionalnego i globalnego, mając na względzie fakt, by opracowywana strategia była bardziej skuteczna.

Dodaj komentarz