Raport z Polski Wydarzenia

Fotopułapka pozwoliła zatrzymać złodzieja kabla telekomunikacyjnego

Zainstalowana na terenie kolejowym fotopułapka pozwoliła zatrzymać mężczyznę, który chciał ukraść 50 m kabla telekomunikacyjnego.

Do zdarzenia doszło 18 czerwca. Komendant zmiany z Komendy Regionalnej SOK w Szczecinie otrzymał z fotopułapki sygnał o obecności osoby postronnej na szlaku Szczecin Zdroje – Regalica, w miejscu gdzie wcześniej dochodziło do kradzieży urządzeń infrastruktury kolejowej. We wskazany rejon zostali skierowani funkcjonariusze z Grupy Operacyjno – Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej SOK w Szczecinie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia funkcjonariusze SOK ujęli 45- letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie 50 metrów wyciętego kabla telekomunikacyjnego oraz nóż i siekierę.

W wyniku kradzieży na szlaku Szczecin Zdroje – Regalica i szlaku Szczecin Zdroje – Szczecin Podjuchy wystąpił brak łączności oraz nie działała półsamoczynna blokada liniowa.

Ujęty mężczyzna został przekazany przybyłym na miejsce funkcjonariuszom Policji z Komisariatu Policji Szczecin Dąbie, gdzie prowadzone jest dalsze postępowanie w sprawie.

Dodaj komentarz