Przetargi Tabor

FPS zmodernizuje 50 wagonów do standardu COMBO

PKP Intercity rozstrzygnęło przetarg na modernizację 50 wagonów typu 112A do standardu COMBO. Zadanie zostanie zlecone Fabryce Pojazdów Szynowych.

Mat. PKP Intercity

Przewoźnik dalekobieżny rozstrzygnął dzisiaj postepowanie przetargowe, które prowadzone było od sierpnia br. Chodzi o modernizację 50 wagonów 112A, które zostaną przystosowane do standardu COMBO, czyli uniwersalnych jednostek dostosowanych do potrzeb m.in. osób z niepełnosprawnością, czy też rodziców podróżujących z dziećmi. Oprócz naprawy P5, pojazdy przejdą także przegląd na trzecim poziomu utrzymania.

W przetargu rywalizowało dwóch polskich producentów: Pesa Bydgoszcz (wraz z spółką-córką z Mińska Mazowieckiego) oraz FPS H. Cegielski. Finalnie ten drugi wygrał konkurs i tym samym PKP Intercity niebawem podpisze kontrakt na wykonanie prac. Przypomnijmy, że oferta Pesy opiewała na kwotę 503 377 500 zł brutto, natomiast FPS 491 385 000 zł brutto.

Ta stosunkowo niewielka różnica w cenie przesądziła o wyborze wykonawcy. Ofertę FPS oceniono na łącznie 98,125 punktów, natomiast złożoną przez Pesę na 98,087 punktów.

Wagony Combo, które obecnie można spotkać na torach zostały zmodernizowane przez Pesę. Łącznie zmodernizowano 60 wagonów 111A do znanego nam już standardu. Docelowo PKP Intercity będzie posiadać 110 wagonów Combo.

Dodaj komentarz