Aktualności Tramwaje

Frankfurt gospodarzem 11. Mistrzostw Motorniczych TRAM-EM

14 września 2024 we Frankfurcie 25 drużyn, reprezentujących spółki tramwajowe z 20 krajów Europy, powalczy o tytuł najlepszych motorniczych Starego Kontynentu. Zmierzą się oni w 6 specjalnie przygotowanych dyscyplinach, sprawdzających ich wyczucie i umiejętności.

Zdjęcie: TRAM-EM

Na potrzeby mistrzostw organizatorzy stworzą specjalne torowisko o długości ok. 200 m. Jedną z dyscyplin, które czekają uczestników, będzie klasyczny “Perfect Stop”, czyli zatrzymanie się we wskazanym miejscu z dokładnością co do centymetra oraz test reakcji maszynisty, w którym mierzona jest droga hamowania.

Organizatorzy przygotowują również inne dyscypliny, takie jak TRAM-bowling, w którym za pomocą tramwaju trzeba pchnąć 1,5-metrową kulę, tak by zbić kręgle. Oprócz tego będzie można zobaczyć tramwajową wersję bilarda. Organizatorzy zapewniają, że wiele atrakcji na TRAM-EM 2024 będzie całkowicie nowych i wcześniej niespotykanych. 

Podczas zawodów odbędzie się również festyn rodzinny, na którym zorganizowane zostanie mnóstwo zajęć dla najmłodszych, oraz przestrzeń edukacyjna na temat transportu publicznego. 

Zawodnicy mistrzostw już dzień przed nimi rozpoczną trening, by móc zapoznać się z różnymi modelami tramwajów, które jeżdżą w regionie. 

Mistrzostwa będą transmitowane na żywo. Można będzie je oglądać na www.tramem.eu oraz na stronie organizacji na Facebooku.

Dodaj komentarz