Aktualności Pasażer Raport z Polski

Frekwencja PKP Intercity w długi weekend czerwcowy

Za nami długi weekend czerwcowy, który jak co roku przyciągnął wielu podróżujących Polaków. Efektem tego było niezwykłe zainteresowanie podróżami PKP Intercity, które odnotowało kolejny rekord frekwencji. Narodowy przewoźnik sprzedał ponad milion biletów! Największym zainteresowaniem cieszyła się niedziela, kiedy to pociągami PKP Intercity podróżowało aż 250 tysięcy pasażerów.

Czerwcówka w PKP Intercity
Fot:PKP Intercity

PKP Intercity może pochwalić się kolejnym sukcesem w zakresie przewozów, osiągając tym samym najlepszy wynik w historii spółki. W okresie od 7 do 11 czerwca, pociągi PKP Intercity przewiozły ponad milion pasażerów. Średnio, około 200 tysięcy osób korzystało z usług polskiego przewoźnika każdego dnia. Największe zainteresowanie odnotowano w niedzielę, 11 czerwca, kiedy to podróżowało aż 250 tysięcy osób.

Obsłużenie tak dużej liczby pasażerów było możliwe dzięki dodatkowemu wsparciu taboru. W okresie od 7 do 11 czerwca, przewoźnik wzmocnił swoje siły poprzez dodanie 148 pociągów i 234 wagonów, oraz składów ED74, które pojawiły się na najbardziej popularnych trasach. Dodatkowe wagony zostały włączone do pociągów kursujących między dużymi miastami a najważniejszymi miejscami turystycznymi, takimi jak Trójmiasto, Olsztyn, Kołobrzeg czy Świnoujście.

PKP Intercity zapewniło również dodatkowe połączenia w czasie długiego weekendu czerwcowego, łączące najważniejsze ośrodki turystyczne. Na trasie Warszawa-Gdynia pojawił się dodatkowy pociąg EIC 1508/9. Mieszkańcy Mazowsza mieli możliwość podróży do Olsztyna dodatkowym składem Mazury-BIS. Na trasie Poznań-Gdynia pojawił się specjalny pociąg Bałtyk-BIS. Pociąg IC Boznańska 10 czerwca kursował w wydłużonej relacji Kraków-Gdynia. Dodatkowo, 8 czerwca, uruchomiono pociąg EIC 5318/9 z Gdyni do Krakowa. Dodatkowy skład EIC 3150/1 połączył stolicę Małopolski, Kraków, z Warszawą 11 czerwca. Natomiast Wrocławianie mogli skorzystać z komfortowego powrotu do stolicy Dolnego Śląska dzięki pociągowi Heweliusz-BIS, który 11 czerwca zabrał pasażerów z Trójmiasta. Pociąg IC Zosia również wydłużył swoją trasę, kursując w okresie “czerwcówki” z Łodzi do Gdyni.

Niezwykle wysokie wyniki przewozowe, osiągnięte w trakcie długiego weekendu czerwcowego, są kontynuacją trendu, który PKP Intercity utrzymuje od lat. Każdego roku coraz więcej pasażerów korzysta z usług tego narodowego przewoźnika. W 2022 roku liczba podróżujących wyniosła 59 milionów osób, co przyczyniło się do osiągnięcia najlepszego wyniku przewozowego w historii spółki. W ten sposób został pobity rekord z 2019 roku, kiedy to blisko 49 milionów pasażerów podróżowało pociągami PKP Intercity.

Dodaj komentarz