Raport z Polski Wydarzenia

Fundacja Grupy PKP wsparła edukację najmłodszych

Fundacja Grupy PKP przekazała środki finansowe m.in. na zakup programów multimedialnych oraz montaż szkolnego radiowęzła dla Szkoły Podstawowej im. K. Augustynowicz w Popowie Kościelnym. To już kolejne działania podejmowane przez Fundację na rzecz rozwoju najmłodszych.

Fot. ilustracyjne

Celem przedsięwzięcia było m.in. wyrównanie szans edukacyjnych oraz edukacja multimedialna i techniczna.

– Fundacja Grupy PKP od momentu swojego powstania angażuje się w projekty edukacyjne oraz działania związane z wyrównywaniem szans społecznych. Dlatego właśnie podjęliśmy decyzję o pomocy na rzecz uczniów Szkoły Podstawowej w Popowie Kościelnym. Dokładamy starań, aby dzieci i młodzież z niewielkich ośrodków miały możliwość podobnego startu życiowego jak ich koleżanki i koledzy z dużych miast – mówi Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.

 

Projekt „Moja pasja – moja edukacja” ma też inny istotny wymiar. Ma stanowić element wsparcia rodzin dzieci ze szkoły w Popowie, stworzyć pole do integracji i współpracy w procesie edukacji.

Organ Prowadzący – Nadbużańskie Towarzystwo Oświatowe „Moja Wieś” wraz z Dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Kazimiery Augustynowicz w Popowie Kościelnym – Anną Mazurkiewicz, złożyli na ręce Prezes Fundacji Grupy PKP podziękowania za udzielenie wsparcia finansowego na projekt edukacyjny „Moja pasja, moja edukacja”:

– Nasza szkoła kładzie nacisk na edukację gwarantującą uczniom swobodny start w przyszłość bez kompleksów, ze świadomością posiadania rzetelnej wiedzy oraz umiejętności radzenia sobie z wyzwaniami współczesności. Dzięki wsparciu Fundacji Grupy PKP wzbogacamy bazę dydaktyczną i techniczną szkoły. Możemy urozmaicić codzienne zajęcia i co dla nas ważne, zapewnić wysoki standard nauczania, o czym świadczą najlepsze w naszym powiecie wyniki egzaminów ósmoklasistów oraz wspierać uczniów procesie budowania poczucia własnej wartości – czytamy w oficjalnym piśmie.

Dodaj komentarz