Raport z Polski Wydarzenia

Funkcjonariusze SOK uratowali z pożaru dwie osoby

Funkcjonariusze Komendy Regionalnej Straż Ochrony Kolei w Przemyślu uratowali dwie osoby z płonącego domu. Życiu mężczyzny i dziecka nie zagraża już niebezpieczeństwo.

"Fot.

Do zdarzenia doszło 23 grudnia w Muninie. Funkcjonariusze SOK z Przemyśla, w trakcie prowadzonych działań pod kryptonimem ,,Infrastruktura” na szlaku Munina – Przemyśl Główny, zauważyli jak z komina domu jednorodzinnego w miejscowości Munina wydobywa się ogień.

Funkcjonariusze SOK niezwłocznie powiadomili Państwową Straż Pożarną. Następnie bez wahania ruszyli z pomocą i weszli do środka budynku, w którym unosił się już gęsty dym.

– Na schodach półpiętra zastali zapłakaną kilkuletnią dziewczynkę, a w piwnicy znajdował się starszy mężczyzna, który był tą całą sytuacją mocno przerażony – relacjonują Strażnicy. – Mundurowi udzielili niezbędnej pomocy 75-letniemu mężczyźnie i jego 5-letniej wnuczce, a następnie ewakuowali ich na zewnątrz budynku w bezpieczne miejsce, oczekując na służby ratunkowe.

 

Po chwili na miejsce przyjechała wezwana Państwowa Straż Pożarna, która ugasiła pożar. Na szczęście dzięki szybkiej pomocy funkcjonariuszy nie doszło do tragedii. Dziadek z wnuczką, cali i zdrowi trafili pod opiekę najbliższej rodziny.

Dalsze czynności wyjaśniające prowadzi Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Jarosławcu.

Dodaj komentarz