Raport z Polski Wydarzenia

Funkcjonariusze SOK uratowali z torów dwie osoby

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei udaremnili dwie próby samobójcze 16-latki oraz 19-latka. W obu przypadkach pomoc przyszła na czas.

Dwie młode osoby podjęły próby samobójcze na torach. Życie 16-latce i 19-latkowi uratowali funkcjonariusze SOK (Fot. Straż Ochrony Kolei)
Dwie młode osoby podjęły próby samobójcze na torach. Życie 16-latce i 19-latkowi uratowali funkcjonariusze SOK (Fot. Straż Ochrony Kolei)

Do pierwszego zdarzenia doszło na terenie stacji Gniezno. Zgłoszenie o leżącym na torze mężczyźnie dotarło do gnieźnieńskiego Posterunku SOK 15 kwietnia.

– Błyskawicznie na miejsce skierowano funkcjonariuszy, którzy ujawnili leżącego na torach młodego człowieka – czytamy w relacji mundurowych. – Wiedząc, że za kilka minut przejedzie w tym miejscu pociąg, Strażnicy szybko podeszli do desperata. Próbowali młodego mężczyznę nakłonić, by zszedł z torowiska, gdyż to zagraża zarówno jego bezpieczeństwu, jak i innych osób. Na szczęście szybko udało się przekonać 19-latka, by wstał z torów. Powiedział funkcjonariuszom SOK, że chciał popełnić samobójstwo.

 

Ujętego desperata przekazano patrolowi Policji z Komendy Powiatowej w Gnieźnie. Zaopiekuje się nim teraz psycholog.

Funkcjonariusze uratowali 16-latkę

Szybka i zdecydowana reakcja funkcjonariuszy pozwoliła zapobiec tragedii także na torach w Łodzi.

Zwrotniczy poinformował Strażników Ochrony Kolei o niepokojącym zachowaniu młodej kobiety na jednym z peronów stacji PKP Łódź Widzew.

– Komendant zmiany SOK natychmiast wysłał w miejsce, gdzie przebywała desperatka funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Łodzi – czytamy w dalszej relacji. – Na szczęście Strażnicy  podbiegli do dziewczyny i udaremnili jej wejście na tory kolejowe.

 

W trakcie rozmowy starali się ją uspokoić, gdyż w dalszym ciągu mówiła, że popełni samobójstwo, rzucając się pod pociąg. Dzięki reakcji funkcjonariuszy SOK i sprawnie przeprowadzonej interwencji 16-letniej dziewczynie nic się nie stało. Nastolatka trafiła pod opiekę lekarzy.

Dodaj komentarz