Raport z Polski Wydarzenia

Funkcjonariusze SOK uratowali życie nastolatkowi

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ze Skierniewic prawdopodobnie uratowali życie młodemu mężczyźnie, który znajdował się na terenie kolejowym. Nastolatek, podejmując próbę ucieczki przed patrolem, biegł w kierunku toru, na którym pędził pociąg.

Fot. SOK

Do zdarzenia doszło 27 grudnia, na linii kolejowej Skierniewice – Lipce Reymontowskie. Patrol SOK zauważył osobę znajdującą się na nasypie kolejowym. Na widok funkcjonariuszy mężczyzna podjął ucieczkę w kierunku toru, po którym z dużą prędkością poruszał się pociąg.

Maszynista pociągu widząc osobę próbującą wtargnąć pod pociąg, używał sygnałów dźwiękowych – relacjonują mundurowi. – Mężczyzna, nie zważając na dawane sygnały i zagrożenie własnego zdrowia oraz życia, nie zatrzymywał się.  Po krótkim pościgu został ujęty przez funkcjonariuszy SOK, którzy udaremnili mu wejście na torowisko i odprowadzili w bezpieczne miejsce.

 

Od ujętego 17-latka wyczuwalna była woń alkoholu. Miał problem z zachowaniem równowagi oraz trudności z komunikowaniem. Po wylegitymowaniu młodego mężczyzny okazało się, że przebywa on na przepustce z ośrodka szkolono-wychowawczego w Warszawie.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi policja, której przekazano zatrzymanego.

Dodaj komentarz