Raport z Polski Wydarzenia

Funkcjonariusze SOK zatrzymali nielegalnych migrantów

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei (SOK) ujęli dwóch mężczyzn – obywateli Jemenu, którzy nielegalnie przebywali na terenie Polski. Zatrzymania dokonali mundurowi oddelegowani do działań w obszarze przygranicznym.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei (SOK)
Fot. SOK

Do zdarzenia doszło 21 stycznia, w trakcie patrolu na szlaku Czeremcha – Hajnówka. Funkcjonariusze SOK otrzymali informację o możliwym nielegalnym przekroczeniu granicy na wspomnianym obszarze.

– Niedaleko miejscowości Repczyce  zauważyli na śniegu ślady stóp odchodzące od torów w kierunku lasu – relacjonują mundurowi. – Po sprawdzeniu przyległego terenu przy użyciu termowizora zlokalizowali 2 postacie w odległości kilkudziesięciu metrów od torów. Po podjęciu interwencji ujęli 2 mężczyzn, których wygląd wskazywał na pochodzenie z krajów Bliskiego Wschodu. Mężczyźni nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Funkcjonariusze SOK wezwali na miejsce Straż Graniczną z placówki SG w Czeremsze. Po dokładnej weryfikacji, mundurowi ustalili obywatelstwo zatrzymanych. To mieszkańcy Jemenu, którzy nielegalnie przekroczyli granicę Polski z Białorusią.

Zatrzymanymi zajmą się teraz funkcjonariusze Straży Granicznej.

Mostem kolejowym nielegalnie przeszła do Polski. Zatrzymali ją funkcjonariusze SOK

Dodaj komentarz