Raport z Polski Wydarzenia

Funkcjonariusze SOK zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu ponad 2,5 promila alkoholu.

Fot. SOK
Fot. SOK

Do zdarzenia doszło w miejscowości Bieńki Karkuty, 20 kwietnia. Mundurowi z Posterunku SOK w Nasielsku patrolowali szlak kolejowy na odcinku CiechanówNasielsk. Na drodze powiatowej w miejscowości Bieńki Karkuty zauważyli dziwnie zachowujący się samochód osobowy marki Opel Zafira. Jechał on z przeciwka po ich pasie ruchu. Zachowanie kierowcy stanowiło poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Patrol SOK zdecydował zatrzymać kierowcę i sprawdzić przyczynę jego zachowania na drodze. Zatrzymali go w m. Mieszki Bardony.

– Po otwarciu drzwi samochodu mundurowi poczuli wyraźną woń alkoholu – relacjonują Strażnicy. – Nietrzeźwy kierowca nie był w stanie udzielić  sensownych, wyraźnych odpowiedzi na zadane pytania. Funkcjonariusze SOK wyjęli kluczyki ze stacyjki, a następnie powiadomili o zdarzeniu Policję.

 

Na miejsce przybył wezwany patrol Policji z Posterunku w Sońsku, któremu funkcjonariusze przekazali nietrzeźwego kierowcę. Po przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu okazało się, że mężczyzna ma ponad 2,5 promila alkoholu u w wydychanym powietrzu.  Dalsze czynności w sprawie prowadzi Posterunek Policji w Sońsku.

Dzięki właściwej reakcji i sprawnej akcji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei jazda pijanego  29-latka została udaremniona i nikt nie poniósł poważnych obrażeń.

Dodaj komentarz