Pasażer Wydarzenia

Funkcjonariusze SOK zatrzymali pasażera z narkotykami

Patrol Straży Ochrony Kolei z Gdańska zatrzymał mężczyznę, który podróżował pociągiem, mając przy sobie narkotyki. Teraz pasażerowi może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Fot. Straż Ochrony Kolei
Fot. Straż Ochrony Kolei

Do incydentu doszło 28 grudnia, w trakcie realizowanych przez SOK działań przeciwkradzieżowych w pociągu relacji Gdynia Główna – Kraków. Funkcjonariusze podjęli obserwację dwóch mężczyzn, których nietypowe zachowanie oraz nerwowe ruchy wzbudziły podejrzenia.

– Po przybyciu pociągu do stacji Tczew, funkcjonariusze SOK podjęli interwencję – relacjonują mundurowi. – Patrol podejrzewał, że pasażerowie mogą mieć przy sobie narkotyki. Ich ustalenia się potwierdziły, gdy jeden z mężczyzn poproszony o wydanie nielegalnej substancji, wyjął z kieszeni spodni trzy woreczki strunowe z tabletkami koloru niebieskiego.

 

Na miejsce zdarzenia wezwano patrol Policji z Komendy Powiatowej w Tczewie. Użyty przez policjantów tester narkotykowy potwierdził, że niebieskie tabletki to MDMA (Ecstasy). W sumie przy podejrzanym zabezpieczono łącznie 5,92 grama tego narkotyku. Ujęty 21-latek został przekazany funkcjonariuszom Policji, celem dalszego postępowania. Mieszkaniec Gniewu odpowie za posiadanie substancji psychotropowych. Grodzi mu kara do 3 lat więzienia.

Dodaj komentarz