Raport z Polski Wydarzenia

Funkcjonariusze SOK zatrzymali przy wschodniej granicy “kuriera”

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli kuriera, który próbował wwieźć nielegalnych imigrantów na teren Polski. Do zdarzenia doszło przy wschodniej granicy.

Fot. SOK
Fot. SOK

Do zdarzenia doszło 8 lutego w okolicy przystanku osobowego Borowiki. Funkcjonariusze SOK pełnili służbę w obszarze przygranicznym na linii kolejowej nr 31. W okolicy zauważyli samochód osobowy marki Opel Vectra. Na widok zbliżających się funkcjonariuszy z samochodu wysiadły trzy osoby, które zbiegły w różnych kierunkach. Wygląd uciekinierów wskazywał, że mogące pochodzić z krajów Bliskiego Wschodu i prawdopodobnie nielegalnie przekroczyły granicę Polski z Białorusią.

Kierowca pojazdu 23-letni obywatel Ukrainy, który jak się później okazało próbował przewieźć nielegalnie imigrantów, został ujęty przez funkcjonariuszy SOK – informują mundurowi. – W celu poszukiwania osób, które opuściły pojazd, na miejsce zdarzenia przybyli funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Czeremsze z psem tropiącym oraz skierowano dodatkowe siły Straży Ochrony Kolei.

 

W wyniku prowadzonych czynności poszukiwawczych w rejonie przyległym do miejsca zdarzenia funkcjonariusze ujęli trzy osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę polsko-białoruską. Byli to obywatele Jemenu, Autonomii Palestyńskiej i Syrii.

Dodaj komentarz