Raport z Polski Wydarzenia

Funkcjonariusze SOK zatrzymali sprawców kradzieży roweru

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei udaremnili kradzież roweru z parkingu na stacji Skierniewice. Zatrzymali także dwóch sprawców. Jeden z nich był poszukiwany przez policję.

Fot. SOK

Do zdarzenia doszło w niedzielę 18 lipca. Dyżurny zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei zauważył na parkingu rowerowym stacji osobowej Skierniewice trzech mężczyzn, których zachowanie wskazywało na możliwość usiłowania kradzieży roweru przypiętego do stojaka. Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani funkcjonariusze SOK.

– Na widok mundurowych mężczyźni rzucili się do ucieczki. Po krótkim pościgu, dwaj sprawcy 16-latek i 18-latek zostali ujęci przez funkcjonariuszy SOK – relacjonują mundurowi.

 

W trakcie dalszych czynności ustalono, że ujęci mężczyźni zdążyli przeciąć linkę stalową, która zabezpieczała przed kradzieżą rower marki KROSS o wartości około 1200zł.

Przybyli na miejsce Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach ujawnili przy sprawcach nożyce do stali, klucze do kół, pałkę bejsbolową, młotek oraz kilka smartfonów. Ponadto, po sprawdzeniu mężczyzn w policyjnej bazie danych, okazało się, że ujęty 16-latek jest poszukiwany przez Policję.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Miejsca Policji w Skierniewicach.

Dodaj komentarz