Pasażer Tramwaje

Gdańsk: Karta Mieszkańca ułatwi podróżowanie komunikacją miejską

Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Gdańszczanie mogą składać już wnioski, by uzyskać Kartę Mieszkańca ze zdjęciem. Pozwoli ona na zakup i dogranie do niej imiennych biletów okresowych na komunikację miejską. Dokumenty składać można od poniedziałku 8 czerwca m.in. w nowo otwartym Centrum Obsługi Gdańskiej Karty Mieszkańca.

– Gdańsk zawsze dba o swoich mieszkańców, szczególnie w tym trudnym okresie. Aby ułatwić im podróżowanie komunikacją miejską uruchamiamy nową funkcjonalność Gdańskiej Karty Mieszkańca. Od 16 czerwca wystarczy doładować imienny bilet okresowy na Gdańską Kartę Mieszkańca i nie potrzebujemy już innych dokumentów, aby korzystać z komunikacji miejskiej w Gdańsku – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Wnioski o Kartę Mieszkańca ze zdjęciem będzie można składać w wersji elektronicznej na stronie www.jestemzgdanska.pl. Wwersji papierowej w nowym Centrum Obsługi Gdańskiej Karty Mieszkańca przy alei Grunwaldzkiej 148, które zastąpi wszystkie dotychczasowe punkty na terenie miasta.

– Gratuluję nowego lokalu. Myślę, że lokalizacja jest bardzo dobra. To jest jeden z najważniejszych punktów komunikacyjnych, przy węźle autobusowo tramwajowym. Co ważne dostępny dla osób z niepełnosprawnością – podkreślał Sebastian Zomkowski, dyrektor ZTM.