Pasażer Tramwaje

Gdańsk: Karta Mieszkańca ułatwi podróżowanie komunikacją miejską

Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Gdańszczanie mogą składać już wnioski, by uzyskać Kartę Mieszkańca ze zdjęciem. Pozwoli ona na zakup i dogranie do niej imiennych biletów okresowych na komunikację miejską. Dokumenty składać można od poniedziałku 8 czerwca m.in. w nowo otwartym Centrum Obsługi Gdańskiej Karty Mieszkańca.

– Gdańsk zawsze dba o swoich mieszkańców, szczególnie w tym trudnym okresie. Aby ułatwić im podróżowanie komunikacją miejską uruchamiamy nową funkcjonalność Gdańskiej Karty Mieszkańca. Od 16 czerwca wystarczy doładować imienny bilet okresowy na Gdańską Kartę Mieszkańca i nie potrzebujemy już innych dokumentów, aby korzystać z komunikacji miejskiej w Gdańsku – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Wnioski o Kartę Mieszkańca ze zdjęciem będzie można składać w wersji elektronicznej na stronie www.jestemzgdanska.pl. Wwersji papierowej w nowym Centrum Obsługi Gdańskiej Karty Mieszkańca przy alei Grunwaldzkiej 148, które zastąpi wszystkie dotychczasowe punkty na terenie miasta.

– Gratuluję nowego lokalu. Myślę, że lokalizacja jest bardzo dobra. To jest jeden z najważniejszych punktów komunikacyjnych, przy węźle autobusowo tramwajowym. Co ważne dostępny dla osób z niepełnosprawnością – podkreślał Sebastian Zomkowski, dyrektor ZTM.

 

Aby wyrobić GKM, należy wziąć ze sobą zdjęcie w formacie i o wymogach jak do dowodu osobstego. Koszt spersonalizowanej Karty Mieszkańca wynosi 2 zł.

– Gdańszczanie za to, że płacą tu podatki, współfinansują inwestycje oraz wydarzenia kulturalne i sportowe dostają w zamian także możliwość poznawania swojego miasta – podkreśla Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Miasta.

 

Wyrobione karty doładować będzie można od 16 czerwca. Posiadacze spersonalizowanej karty ze zdjęciem, z doładowanym płatnym imiennym biletem okresowym ZTM, będą mieli możliwość podróżowania w granicach miasta nie tylko autobusami i tramwajami, ale również SKM, PKM i POLREGIO.

Do przejazdów pociągami SKM, PKM czy Polregio upoważnia każdy okresowy bilet imienny, obowiązujący w granicach admin. Gdańska. Warunkiem jest posiadanie przez pasażera aktywnej Karty Mieszkańca.

Źródło: gdansk.pl

Dodaj komentarz