Inwestycje Pasażer Wydarzenia

Gdańsk Wrzeszcz: rusza dworzec tymczasowy

PKP SA zmieniają organizację ruchu podróżnych na dworcu Gdańsk Wrzeszcz. Od dziś pasażerowie korzystają z tymczasowego obiektu.

Fot. Janusz Jakubowski / Wikimedia Commons
Fot. Janusz Jakubowski / Wikimedia Commons

Przenosiny obsługi podróżnych do dworca tymczasowego wynikają z postępu prac budowlanych, a także rozszerzenia frontu robót. W związku z tym PKP wyłączy z użytku cały dotychczasowy budynek dworca Gdańsk Wrzeszcz wraz z przejściem w kierunku tunelu na perony.  Obsługę podróżnych przejmie dworzec tymczasowy przy ulicy Dmowskiego położony w pobliżu wejścia do tunelu na perony w kierunku ulicy Wajdeloty.

W dworcu tymczasowym zbudowanym z modułów kontenerowych podróżni znajdą cztery kasy biletowe, poczekalnię oraz toalety. Wykonawca zainstaluje klimatyzację w części obsługi podróżnych. Przestrzeń tę wyposaży także w niezbędne udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. Kasy będą czynne od poniedziałku do piątku od 6 do 20, w soboty od 6 do 19, natomiast w niedzielę i święta – od 6 do 18. Wraz z uruchomieniem dworca tymczasowego zmieni się organizacja ruchu podróżnych. Zarządca obiektu oznakuje teren za pomocą specjalnych tablic utrzymanych w żółto-czarnej kolorystyce. Uruchomienie obiektu umożliwi wykonawcy prac budowlanych rozszerzenie ich frontu. Do tej pory wykonał on większość rozbiórek, a także część robót przy budowie nowych przyłączy do budynku. W najbliższym czasie będzie kontynuował prace.