Inwestycje Wydarzenia

Gdańskie dworce PKP zmienią swój wygląd

Fot. materiały prasowe

Gdańskie dworce zmienią swój wygląd. Od września trwają prace remontowe na dworcu PKP Gdańsk Główny, niebawem rozpocznie się modernizacja budynku w Gdańsku Wrzeszczu. Przetarg na opracowanie dokumentacji dla tego projektu został już rozstrzygnięty.

Od wiosny, z uwagi na zaawansowane prace remontowe w budynku dworca Gdańsk Główny, podróżni korzystać będą z tymczasowego obiektu powstałego z kontenerów. Ten zlokalizowany zostanie z prawej strony budynku, przy restauracji KFC.

Obecnie hol główny, w którym mieszczą się kasy, jest dostępny dla podróżnych. Prace trwają w skrzydle zlokalizowanym po prawej stronie kas biletowych, w nim mieściła się restauracja McDonald’s.

Za ponad dwa miesiące remont obejmie cały dworzec, wtedy wszystkie kwestie związane z zakupem biletów i uzyskaniem informacji o przejazdach, uzyskamy na terenie dworca tymczasowego.

Co się w nim znajdzie? Jak podaje portal Trojmiasto.pl, na parterze zlokalizowane będą kasy biletowe, poczekalnia, toaleta i poczta. Na pierwszym piętrze zaplecze techniczne i pomieszczenie dla pracowników ochrony.

Modernizacja dworca PKP Gdańsk Główny zakończyć się ma pod koniec 2021 r. Jej koszt to 99,6 mln zł. Wykonawcą prac jest firma Mostostal Warszawa.

– Budynek zachowa wszelkie walory historyczne, tak istotne dla lokalnej społeczności i architektury miasta – zaznacza Krzysztof Mamiński, prezes zarządu PKP S.A.