Przewozy towarowe Raport z Polski Wydarzenia

Grupa PKP CARGO rozwija własną sieć drogowych połączeń drobnicowych

PKP CARGO  CONNECT GmbH- spółka należąca do Grupy PKP CARGO, uruchomi jeszcze w tym miesiącu  sieć własnych połączeń drogowych drobnicowych na linii Bałtyk- Bałkany.

Fot. PKP Cargo
Fot. PKP Cargo

Przewoźnik zrealizuje połączenia między Polską, Estonią, Łotwą, Litwą, Węgrami, Słowenią, Chorwacją i Serbią. Inicjatywa spółki wynika z faktu, że rosnąca wymiana handlowa pomiędzy Polską a rynkami krajów bałtyckich i bałkańskich, wymaga od operatorów logistycznych poszukiwania  nowych rozwiązań w transporcie ładunków i oferowania kompleksowej obsługi zarówno w realizacji przewozów FTL (duże ładunki), jak i w doładunkach i drobnicy. Dlatego też PKP CARGO  CONNECT GmbH poszerzyła swoją ofertę o drogowy transport drobnicowy na trasie korytarza Trójmorza. Dzięki serwisowi paletowemu, który od stycznia będzie mógł realizować nawet najmniejsze zamówienia tj. od jednej  do kilku palet, wzrosną możliwości transportu pojedynczych ładunków w dostawach międzynarodowych.

Głównymi hubami na linii drobnicowej realizowanej przez spółkę PKP CARGO  CONNECT GmbH będzie Wilno i Budapeszt.

Na terenie Polski będą wykorzystywane 2 terminale przeładunkowe  w Warszawie i Gliwicach. Cały proces transportu towaru drobnicowego będzie realizowany w ciągu  3 dni na terenie Litwy, Polski i Węgier. Z kolei na  Łotwę, Estonię, Chorwację, Słowenię i Serbię przewóz będzie zajmował 4 dni. Klienci skorzystają z oferty transportowej PKP CARGO CONNECT GmbH, a także innych usług. Wśród nich znajdą się zarówno usługi przeładunkowe, jak i magazynowe oraz celne.

– Oferta połączeń drogowych dedykowana ładunkom drobnicowym skierowana jest do producentów, którzy importują lub eksportują produkty w obszarze Trójmorza. Obszar ten zlokalizowany jest pomiędzy Bałtykiem a Bałkanami – mówi Łukasz Strzelecki, członek zarządu PKP CARGO CONNECT GmbH.

 

Dzisiejsze obroty handlowe i dobra koniunktura sprzyjają rozwojowi biznesu, zwłaszcza tego międzynarodowego.

– Wychodzimy z naszą ofertą do firm krajowych. Chcemy zachęcić do korzystania z nowej linii drobnicowej. Jest ona świetnym uzupełnieniem naszych możliwości transportu drobnicy z Polski do Niemiec oraz na Skandynawię. Dzięki tej usłudze chcemy rozwijać siatkę połączeń i jeszcze lepiej obsługiwać naszych obecnych i przyszłych klientów na których czekamy z naszą konkurencyjną ofertą  na rynku –  argumentuje Strzelecki.

 

Zapraszamy do składania zapytań na linię drobnicową Baltic-Balkans pod mailem: spedycja.gmbh@pkpcc.com

Dodaj komentarz