Raport z Polski

Grupa PKP S.A. przeznaczy miliony na walkę z koronawirusem

Około 5 mln zł na walkę z koronawirusem przeznaczą, za pośrednictwem Fundacji Grupy PKP, spółki Grupy PKP. Dzięki tym środkom zakupiony zostanie m.in. specjalistyczny sprzęt do badań laboratoryjnych. Jako pierwsza urządzenia otrzyma Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie.

Mając na względzie bezpieczeństwo i zdrowie publiczne milionów Polaków, zarząd i rada nadzorcza PKP S.A. podjęły decyzję o przekazaniu darowizny w wysokości 2 mln zł dla Fundacji Grupy PKP na rzecz walki z koronawirusem. Łączny budżet, w skład którego wchodzą darowizny od spółek Grupy PKP na rzecz tych działań, będzie wynosił blisko 5 milionów złotych.

­– Środki przekazywane przez spółki skarbu państwa na zakupy najpotrzebniejszych urządzeń diagnostycznych czy środków ochrony to dziś najlepiej wydawane pieniądze. Takie darowizny, jak dotychczasowe przekazane przez PKP, pozwalają na bieżąco uzupełniać braki i poprawiać bezpieczeństwo personelu medycznego i pacjentów. Każda inicjatywa spółek pod nadzorem Ministerstwa Skarbu Państwa jest przykładem bezcennych w czasach epidemii – solidarności i empatii – powiedział Jacek Sasin, wicepremier, minister aktywów państwowych.

 

Decyzję Grupy PKP skomentował także minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

– Polskie Koleje Państwowe to odpowiedzialna firma. W trudnej sytuacji, a z taką mamy do czynienia obecnie, dokłada wszelkich starań, aby skutki epidemii były jak najmniej dolegliwe. Bardzo dziękuję kolejarzom za ich codzienną służbę oraz za podjęte inicjatywy – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.