Tabor Wydarzenia

GW Train Regio wygrał przetarg na obsługę linii w Górach Szumawskich

GW Train Regio wygrał przetarg na 10-letnią obsługę lokalnych usług pasażerskich na dwóch liniach w Górach Szumawskich (99 km) w Czechach. W konkursie pokonał państwowego operatora ČD.

Kontrakt obowiązywać będzie od grudnia 2023 r. W ramach umowy operator świadczyć będzie swoje usługi na trasach P11 Horažďovice Předměstí – Sušice – Klatovy i P23 Domažlice – Klatovy.

Między grudniem 2023 r. a grudniem 2024 r. region pilzneński zapłaci za pociągokilometr między 142 a 145 czeskich koron. W następnych latach cena wzrośnie do 155-194 koron.

Powyższe ceny przewyższają nieco obecne koszty zawarte w umowie z ČD, jednak GWTR w ramach kontraktu obiecał poprawić komfort pasażerów, poprzez zapewnienie nowocześniejszego taboru. Nieoficjalnie mówi się, że pojazdy zakupione zostaną z Niemiec. Ich producentem jest Stadler.

GWTR od grudnia 2017 r. w ramach 15-letniej umowy prowadzi przewozy regionalne (w sąsiednim regionie Jihočesk) na liniach Czeskie Budziejowice – Černý Kříž, Číčenice – Nové Údolí i Strakonice – Volary o łącznej długości 229 km.

Dodaj komentarz