Tabor

H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych zakończyła modernizację wagonów dla PKP Intercity

Pod koniec ubiegłego roku H. CegielskiFabryka Pojazdów Szynowych przekazała PKP Intercity ostatnie z 22 wagonów 144A, które zostały zmodernizowane w ramach kontraktu zawartego w grudniu 2016 r. FPS terminowo wywiązała się z zadania.

W lipcu 2016 r. PKP Intercity ogłosiło przetarg na modernizację 22 wagonów wraz z naprawą okresową na piątym poziomie utrzymania. Najkorzystniejszą ofertę złożyła poznańska Fabryka Pojazdów Szynowych. 30 grudnia 2016 r. FPS zawarła umowę z PKP Intercity i rozpoczęła prace.

Modernizacja wagonów obejmowała m.in. montaż wydajnego układu klimatyzacji i nowoczesnych toalet, zabudowę przedziałów z nowymi, wygodnymi fotelami, a także instalację systemu Wi-Fi oraz informacji pasażerskiej i monitoringu. Pojazdy zostały wyposażone w nowoczesne systemy diagnostyczne usprawniające eksploatację.

– Cieszę się, że w ubiegłym roku Spółka zrealizowała postawione cele. Dzięki terminowej modernizacji 22 wagonów udowodniliśmy, że FPS jest wiarygodnym dostawcą taboru szynowego. Upewniłem się, że wdrażany program reorganizacji zakładu przynosi zakładane efekty. Osiągnięcie tego nie byłoby możliwe bez zaangażowania pracowników FPS, jak również dobrej współpracy z naszym partnerem PKP Intercity. W tej chwili z pozytywną energią przystępujemy do realizacji kolejnych wspólnych projektów – powiedział Hubert Stępniewicz, prezes należącej do Agencji Rozwoju Przemysłu Spółki H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych.

Zmodernizowane wagony 144A powróciły do Zakładu Centralnego PKP Intercity w Warszawie. Przewoźnik skieruje je do obsługi kluczowych połączeń dalekobieżnych.

FPS Cegielski wykonał terminowo powierzone prace, dzięki temu zmodernizowane wagony już mogą służyć naszym pasażerom, zapewniając wysoki komfort podróży. Z optymizmem patrzę na współpracę z poznańska Spółką w kolejnych projektach taborowych – podkreślił Jarosław Oniszczuk, członek zarządu PKP Intercity.

PKP Intercity planuje modernizację 700 wagonów w najbliższych latach. Spółka planuje wydać na inwestycje 7 mld zł, które będą pochodziły z różnych źródeł.

Źródło: FPS H.Cegielski

Dodaj komentarz