Raport z Polski Wydarzenia

Hollywoodzki aktor na Dworcu Głównym w Krakowie [ZDJĘCIA]

Hollywoodzki aktor chce pomóc mieszkańcom Ukrainy, którzy szukają schronienia przed wojną w Polsce. Odwiedził on m.in. Dworzec Główny w Krakowie.

Sean Penn pojawił się 23 marca w punkcie recepcyjno-informacyjnym na dworcu Głównym w Krakowie. (fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl)
Sean Penn pojawił się 23 marca w punkcie recepcyjno-informacyjnym na dworcu Głównym w Krakowie. (fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl)

Sean Penn pojawił się 23 marca w punkcie recepcyjno-informacyjnym na dworcu Głównym w Krakowie. Spotkał się także z Prezydentem Krakowa. Jako prezes fundacji CORE podpisze z włodarzem miasta porozumienie o współpracy w zakresie pomocy ukraińskim uchodźcom.

Dworzec Główny w Krakowie posiada całodobowy punkt koordynacyjno-informacyjny. Przy każdym peronie znajdują się zaś tablice z oznaczeniem kierunku dotarcia do punktu. Na bieżąco emitowane są również komunikaty w języku ukraińskim.

Jak informuje krakow.pl – oficjalna strona miasta Krakowa – przy stanowisku recepcyjnym uchodźcy dowiadują się o możliwości uzyskania miejsca schronienia tymczasowego na terenie Krakowa i Małopolski oraz otrzymują potrzebne informacje w języku ukraińskim. Pracownicy urzędu mają aktualizowaną na bieżąco bazę miejsc, w których mogą relokować uchodźców, także poza Krakowem.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Urzędników, którzy pełnią tam dyżury całodobowe, wspierają harcerze oraz wolontariusze. Większość z nich posługuje się językiem ukraińskim. Przygotowano także komunikaty oraz ulotki z najpotrzebniejszymi informacjami w tym języku. Służby miejskie wspiera także Państwowa Straż Pożarna oraz Ochotnicza Straż Pożarna.

Dodaj komentarz