Pasażer Wydarzenia

Gigantyczne utrudnienia na kolei

Opóźnione, skrócone na trasie lub odwołane pociągi to dziś problem pasażerów w całej Polsce. Zawieje i zamiecie śnieżne, a do tego niska temperatura wpływają na transport kolejowy w kraju. Jak wynika z najnowszych danych opublikowanych na stronie portalpasazera.pl, w trasę wyruszyło 71 proc. składów (dane na godz. 15.30).

Oblodzona trakcja, awaria taboru kolejowego czy opady marznącej mżawki i śniegu wprowadziły na kolei prawdziwe zamieszanie. Na chwilę obecną punktualność pociągów wyruszających w trasę wynosi 86 proc. Ze stacji początkowej odjechały 3154 pociągi. Punktualność pociągów będących w trasie wynosi 67 proc. (572 pociągi w trasie). Punktualność pociągów, które dojechały do końca trasy to 75 proc. (2672 składy).

Odwołany został m.in. pociągi Kolei Śląskich nr 40933 relacji Katowice 16:12 – Gliwice 16:38, Katowice (16.12) – Żywiec (17.32) czy Cieszyn (16.22) – Chybie (17.07)

Jak informuje przewoźnik, wpływ na to mają niekorzystne warunki atmosferyczne. Nie za każde odwołane połączenie wprowadzono Autobusową Komunikację Zastępczą.

Utrudnienia występują także u przewoźnika Koleje Wielkopolskie. Pociąg do Kościana odnotował opóźnienie ok. 100 min. Nie działają niektóre rozjazdy na stacji Poznań Główny.

Częściowo odwołany został pociąg IC Wawel, relacji KrakówBerlin. Jak podaje przewoźnik, pociąg nie kursuje na odcinku Opole Główne do stacji Esig.

Podobne utrudnienia występują w relacji IC San relacji Przemyśl Główny – Warszawa Zachodnia. Na odcinku Ostrowiec Świętokrzyski – Warszawa Zachodnia pociąg został odwołany.

Część połączeń odnotowuje gigantyczne opóźnienia:

Szczegółowe informacje o opóźnieniach dostępne są na stronie portalpasazera.pl

Dodaj komentarz