global Targi Wydarzenia

Ile osób odwiedziło InnoTrans 2022? Poznaliśmy dane!

Około 140 tys. osób ze 131 krajów odwiedziło tegoroczne targi techniki kolejowej InnoTrans w Berlinie. Swoje oferty biznesowe przedstawiło 2834 wystawców.

Fot. Michał Ciechowski / Raport Kolejowy
Fot. Michał Ciechowski / Raport Kolejowy

Targi InnoTrans 2020 odbyły się w dniach 20-23 września. Czym się charakteryzowały? Przede wszystkim zainteresowaniem branży, wysokim poziomem międzynarodowości i wieloma transakcjami biznesowymi. Na tegorocznej edycji wystawcy pokazali 250 światowych premier, 128 pojazdów, a także eksponatów na torze oraz targach zewnętrznych.

Targi przyciągnęły około 140 tys. zwiedzających ze 131 krajów świata. Obecnych było 2834 wystawców z 56 krajów.

InnoTrans w imponujący sposób pokazał to, nad czym obecnie pracuje branża kolejowa na całym świecie. Królowała przede wszystkim zrównoważona mobilność – mówi Ecknig, dyrektor generalny Messe Berlin.

 

Targi InnoTrans powróciły do Berlina po 4-letniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

– Po przerwie wywołanej pandemią InnoTrans 2022 powrócił fenomenalnie. W końcu branżowa rodzina znów się zjednoczyła. Po długim oczekiwaniu mogliśmy osobiście wymienić się pomysłami i spojrzeć sobie w oczy – mówi Kerstin Schulz, Dyrektor InnoTrans.

 

Targi po raz pierwszy odwiedziło aż 56 proc. wszystkich zwiedzających. Goście zagraniczni stanowili 57,3 proc. Najchętniej odwiedzano halę z technologią transportu szynowego, infrastrukturą transportu szynowego oraz 3,5-kilometrowy tor z terenem wystawowym. W dalszej kolejności popularnością cieszyła się powierzchnia wystawiennicza Mobility+, platforma usług, a także produktów związanych z mobilnością komplementarna do transportu publicznego.

Henri Poupart-Lafarge, dyrektor generalny i prezes zarządu Alstom.

Po raz kolejny InnoTrans 2022 osiągnął swój cel – stał się unikalnym forum do dzielenia się naszymi wspólnymi pasjami do innowacji w transporcie. Branża ponownie zebrała się po czterech latach. Potwierdziliśmy nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój. Wśród wielu biznesowych możliwości, zwracam uwagę szczególnie na protokoły ustaleń podpisane z Arabią Saudyjską i ZEA. Wspierają one nasz cel, jakim jest przyczynienie się do bardziej ekologicznej kolei.

 

Kilka zdań o tegorocznych targach powiedział dr Richard Lutz, dyrektor generalny Deutsche Bahn.

– Przyszłość kolei możemy kształtować tylko z silnymi partnerami. Dlatego tak ważna jest wymiana branżowa na InnoTrans. Dla nas, jako DB, InnoTrans 2022 był sukcesem – podkreślał.

 

O targach

InnoTrans to wiodące na świecie targi techniki transportowej, które odbywają się co dwa lata w Berlinie. Pięć segmentów InnoTrans to: Technika Kolejowa, Infrastruktura Kolejowa, Transport Publiczny, Wnętrza oraz Budownictwo Tuneli.

Organizatorem InnoTrans jest Messe Berlin.

Dodaj komentarz