Pasażer Raport z Polski

Ile pasażerów przewiezie PKP Intercity w 2023 roku? Już padł rekord!

W listopadzie do pociągów PKP Intercity wsiadło 5,4 mln podróżnych. Od początku roku przewoźnik przewiózł już 62 mln osób, jednocześnie przekraczając pierwszy raz w historii pułap 60 mln pasażerów.

PKP Intercity bije rekord za rekordem.
PKP Intercity bije rekord za rekordem.

PKP Intercity może uznać bieżący rok za bardzo udany. W każdym miesiącu przewoźnik bił rekordy popularności swoich usług. Nie inaczej było w listopadzie. Do pociągów PKP Intercity w tym miesiącu wsiadło 5,4 mln pasażerów – to o ponad 1 mln więcej niż w analogicznym okresie 2022 roku. Tym samym przewoźnik zamknął jedenasty miesiąc z wynikiem 62 mln pasażerów od początku roku, czyli aż o 8,2 mln więcej niż na koniec listopada rok wcześniej. PKP Intercity szacuje, że w całym 2023 r. z jego usług skorzysta 67 mln pasażerów.

– Tak wysoki wynik przewozowy po raz kolejny udowadnia, że przyjęta przez nas strategia naprawdę działa. Inwestujemy w tabor, wprowadzamy proklienckie rozwiązania i to przynosi mierzalne rezultaty. 62 milionów pasażerów w ciągu 11 miesięcy to niespotykany dotąd wynik i mam nadzieję, że utrzymamy tę tendencję w kolejnych latach a w 2030 roku przewieziemy 88 mln osób – powiedział Tomasz Gontarz, wiceprezes zarządu PKP Intercity.

 

Ilu pasażerów PKP Intercity przewiezie w mijającym roku?

Jak przewiduje przewoźnik, rosnące zainteresowanie przejazdami powoduje, że do końca grudnia usługi PKP Intercity wybierze nawet 67 mln osób.

Dodaj komentarz