global Wydarzenia

Indyjskie pociągi zwolnią. Wszystko dla… słoni

Ministerstwo Środowiska Indii powołało specjalny zespół, który ma zapobiec śmierci słoni na torach kolejowych. W skład grupy wchodzi przedstawiciel Ministerstwa Kolei i Ministerstwa Środowiska.

Tragiczny wypadek w Indiach. Słoń wszedł na tory tuż przed pędzący pociąg. Zginał na miejscu (fot. https://www.facebook.com/copal.org)
Tragiczny wypadek w Indiach. Słoń wszedł na tory tuż przed pędzący pociąg. Zginał na miejscu (fot. https://www.facebook.com/copal.org)

W latach 2018-2019 na indyjskich torach zginęło 19 słoni. Od 2020 r. śmierć poniosło aż 14 tych zwierząt. Ich drastyczna śmierć poruszyła opinię publiczną, organizacje pro zwierzęce oraz przedstawicieli kolei.

W związku z tym przedstawiciele rządu podjęli decyzję o wprowadzeniu stałych i tymczasowych ograniczeń prędkości na torach. Dotyczy to obszarów, w których najczęściej pojawiają się słonie. Ponadto, w wybranych miejscach przy linii kolejowej powstanie ogrodzenie. Maszyniści zaś wkrótce zobaczą specjalne znaki, informujące o istnieniu w pobliżu korytarza migracyjnego zwierząt.

Dodatkowo w akcje zaangażuje się Departament Leśnictwa, który będzie informował maszynistów o pojawieniu się słoni na torach lub w ich pobliżu.

Wypadki na torach z udziałem tych ogromnych zwierząt były drugą co do wielkości przyczyną nienaturalnej śmierci tych zwierząt.

Dodaj komentarz