global Wydarzenia

InnoTrans 2022 coraz bliżej

W drugiej połowie września, po dwóch latach od pierwotnie podanego terminu odbędą się w Berlinie największe targi kolejowe na świecie. Tegoroczna odsłona InnoTrans będzie miała miejsce w dniach 20 – 23 września i już teraz wywołuje niemałe zamieszanie i zainteresowanie w branży.

Fot. InnoTrans
Fot. InnoTrans

Pierwotnie targi zaplanowano na rok 2020, jednak sytuacja związana z pandemią przeszkodziła nie tylko w realizacji tego założenia, ale i uniemożliwiła poprowadzenie InnoTrans w roku 2021. Ostatecznie udało się przesunąć datę na wrzesień tego roku.

Historia targów sięga roku 1996. Od tego czasu cyklicznie, co dwa lata, Targi Berlińskie na kilka dni we wrześniu zamieniają się w centrum technologii kolejowej. Liczba firm wystawiających swoje oferty przekracza zazwyczaj kilka tysięcy.

Jak wygląda InnoTrans od strony organizacyjnej?

Już 14 września na terenie wystawienniczym rozpoczną się prace związane z budową stoisk i przygotowaniem miejsc targowych dla wystawców. Organizatorzy podzielili miejsce targów na pięć sektorów związanych z transportem szynowym:

Na czas InnoTrans do użytku organizatorów oddane zostaną wszystkie 42 hale funkcjonujące w ramach berlińskiego centrum wystawienniczego, których łączna powierzchnia wynosi ponad 200 tysięcy metrów kwadratowych. Nie można nie wspomnieć również o części zewnętrznej targów. Wokół hal rozstawione zostaną ekspozycje oraz tak zwane wystawy torowe (przeznaczone dla przedstawianych maszyn kolejowych). Na targach zaprezentuje się prawdopodobnie ponad 3000 wystawców.

Nie tylko wystawcy

W targach InnoTrans wezmą udział nie tylko wystawcy. Organizatorzy zapraszają także gości. Również tych, którzy nie są związani stricte z przemysłem kolejowym. Bilety można zakupić jedynie online – zaleca się wcześniejsze zabukowanie odpowiedniej wejściówki, ponieważ na miejscu nie zostaną uruchomione kasy biletowe.