Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Intensywne opady nad Polską. Wiele pociągów jest opóźnionych [LISTA]

Zalane ulice, przepusty kolejowe i podmyte tory – południe Polski zmaga się z intensywnymi deszczami. Woda wdarła się na posesje i do mieszkań, w Krakowie zablokowane zostały drogi, co wpływa na punktualność komunikacji miejskiej. Problem z dojazdem na czas mają także pociągi, które kierują się w stronę Małopolski i Podkarpacia.

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w związku z intensywnymi opadami, istnieje ryzyko wezbrania rzek dla zlewni Skawy, Raby, Dunajca, Uszwicy oraz dopływów Wisły. Podtopionych zostało także kilka odcinków torów kolejowych, co bezpośrednio wpływa na czas podróży pasażerów – część pociągów została odwołana, inne liczą spore opóźnienia.

Jak informuje portalpasażera.pl, (stan na godz. 10.10) odwołano 7 pociągów, w tym relacji Tomaszów MazowieckiOpoczno. Problemy dotyczą także składu IC Sudety z Krakowa do Jeleniej Góry, który jest odwołany na części trasy.

– Na odcinku od stacji Kędzierzyn-Koźle do stacji Jelenia Góra pociąg został odwołany. Wprowadzono komunikację zastępczą, godziny przyjazdu i odjazdu komunikacji mogą ulec zmianie – czytamy na portalu.

 

Spore opóźnienia odnotowują m.in. pociągi:

Komunikat dot. obecnej sytuacji wydały także PKP Polskie Linie Kolejowe.

Dodaj komentarz