global Wydarzenia

Ivan Yuryk zrezygnował z funkcji p.o. Prezesa Zarządu UZ

Czy Oleksander Kamyszyn zostanie nowym p.o. Prezesa Zarządu Kolei Ukraińskich? Z taką rekomendacją wyszedł do Gabinetu Ministrów Ukrainy Komitet ds. Wynagrodzeń i Nominacji UZ, popierany przez Radę Nadzorczą spółki. Działania te podjęto po uznaniu wniosku Ivana Yuryka, dotychczasowego p.o. Prezesa Zarządu UZ, o odwołaniu go ze stanowiska.

Uznanie wniosku Yuryka nastąpiło w trakcie nadzwyczajnego posiedzenia Rady Nadzorczej, w dniach 7-8 sierpnia br. Decyzja wejdzie w życie wraz z powołaniem nowego p.o. Prezesa Zarządu UZ.

Ivan Yuryk będzie zaś nadal pełnić swoje obowiązki jako członek zarządu odpowiedzialny za finanse.

– Wyrażamy wdzięczność Ivanowi Yurykowi za to, że zgodził się przyjąć wyzwanie i wziąć odpowiedzialność za kierowanie Ukrzaliznycią w niespokojnych czasach, które ostatnio skomplikowała m.in. pandemia COVID-19 – podkreślali przedstawiciele Rady Nadzorczej.

 

Rada Nadzorcza uwzględniła  rekomendację Komitetu ds. Wynagrodzeń i Nominacji i postanowiła zarekomendować Gabinetowi Ministrów Ukrainy powołanie Ołeksandra Kamyszyna na nowego p.o. Prezesa Rady do dnia 31 grudnia 2021 r. lub do czasu wyboru nowego stałego Przewodniczącego.

Dodaj komentarz