Targi Wydarzenia

Jak chronić tabor szynowy przed pożarem?

Przed nami piąta Międzynarodowa Konferencja “Nowoczesne Kierunki Ochrony Przeciwpożarowej Taboru Szynowego”. Wydarzenie, które odbędzie się w dn. 10-11 maja, stowarzyszone jest z Salonem Wystawowym “Nowoczesne i bezpieczne wyposażenie taboru”. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Kolejnictwa.

Pożar wagonów kolejowych na terenie ZP PKP IC w Krakowie (Fot. JRG 6 Kraków / Facebook)
Pożar wagonów kolejowych na terenie ZP PKP IC w Krakowie (Fot. JRG 6 Kraków / Facebook)

Honorowym Patronatem Konferencję objęli: Minister  Infrastruktury, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego oraz  Rail Industry Fire Association (RIFA). Pierwszy dzień Konferencji będzie miał miejsce w Hotelu Marriott w Warszawie, przy al. Jerozolimskich 65/79, natomiast drugi dzień w siedzibie Instytutu Kolejnictwa w Warszawie przy ul. Chłopickiego 50.

Konferencja będzie okazją do spotkania światowej rangi ekspertów i osób odpowiedzialnych za ochronę przeciwpożarową pojazdów szynowych, szczególnie przedstawicieli: administracji państwowej, jednostek badawczych, operatorów, producentów taboru, producentów materiałów niemetalowych i elementów pojazdów, a także służb ratowniczo-gaśniczych z wielu krajów. Wydarzenie ma na celu przybliżenie nowych kierunków ochrony przeciwpożarowej w transporcie szynowym i przedstawienie zaproponowanych nowych rozwiązań.  Jest to tematyka  szczególnie istotna dla transportu z uwagi na fakt, że dotyczy bezpieczeństwa.

Szczegółowe informacje dotyczące Konferencji odnajdą Państwo na stronie www.ikolej.pl.

Dodaj komentarz