Pasażer

Jak zmieni się rozkład jazdy pociągów Kolei Dolnośląskich po korekcie?

W niedzielę 12 listopada wchodzi ostatnia już w 2023 r. korekta rozkładu jazdy Kolei Dolnośląskich. Obowiązywać będzie do soboty 9 grudnia br. Dzień później, w niedzielę 10 grudnia wejdzie już w życie nowy, roczny rozkład. Jakie najważniejsze zmiany czekają pasażerów?

Fot. Koleje Dolnośląskie
Fot. Koleje Dolnośląskie

Ważną informacją dla podróżujących pociągiem linii D6 relacji Wrocław Główny – Szklarska Poręba jest to, że w dniach 12-27 listopada, na odcinku Janowice Wielkie – Jelenia Góra wprowadzona zostanie Zastępcza Komunikacja Autobusowa.

Połączenia autobusowe z postojami w Trzcińsku i Wojanowie skomunikowane będą w Janowicach Wielkich z pociągami w kierunku Wrocławia. Za pociągi weekendowe przyspieszone „Szklarka” i „Szrenica” ZKA będzie realizowana od Janowic Wielkich przez Jelenią Górę i Piechowice do Szklarskiej Poręby Górnej – informuje Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

 

Uwaga! We wtorek 14 listopada za wszystkie pociągi na odcinku Janowice Wielkie – Szklarska Poręba Górna przez Jelenią Górę kursować będzie zastępcza komunikacja autobusowa.

Inwestycja w Kątach Wrocławskich wpłynie na rozkład jazdy

Z powodu prac polegających na wymianie sieci trakcyjnej w Kątach Wrocławskich i związanej z tym ograniczonej przepustowości, w dniach 12 listopada – 9 grudnia na odcinku Smolec – Mietków nie będą kursować następujące pociągi:

  • nr 60751 relacji Wrocław Gł. 6:30 – Kąty Wrocławskie 6:56,
  • nr 60770 relacji Kąty Wrocławskie 7:02 – Wrocław 7:28.

Dodatkowo zmiany dotyczą skrócenia relacji lub likwidacji postojów dla pociągów:

  • nr 69107 Wrocław Gł. 13:57 – Świebodzice (zamiast do Wałbrzycha Miasto),
  • nr 69238 Świebodzice (zamiast z Wałbrzycha Miasto) – Wrocław Gł. 15:56 pojedzie jako przyspieszony bez postojów w Imbramowicach, Sadowicach Wrocławskich, Mokronosie Górnym i Wrocławiu Zachodnim,
  • nr 60780 Kąty Wrocławskie 18:18 – Wrocław Gł. – nie będzie zatrzymywał się w Sadowicach Wrocławskich, Smolcu, Mokronosie Górnym i Wrocławiu Zachodnim.

W dniach 13-21 listopada w związku z zamknięciami kursować będzie Zastępcza Komunikacja Autobusowa na odcinku Dzierżoniów Śląski/Ząbkowice Śląskie – Kamieniec Ząbkowicki. Ponadto w środę 15 listopada ZKA zostanie wprowadzona na liniach D5 (Legnica-Kłodzko) i D29 (Wrocław – Kudowa Zdrój) na odcinku Kłodzko – Kudowa Zdrój (linie D5 i D29).

„Kaczawa” po staremu, przystanek dla grzybiarzy zapada w zimowy sen

Pociąg linii D10 relacji Wrocław – Zgorzelec „Kaczawa” wyjeżdżający ze stolicy Dolnego Śląska o godz. 18:15 powraca do kursowania zgodnie z rocznym rozkładem jazdy. Tym samym nie będzie zatrzymywać się na następujących stacjach: Wrocław Żerniki, Wrocław Leśnica, Mrozów, Miękinia, Przedmoście Święte, Malczyce, Szczedrzykowice i Jaśkowice Legnickie.

Do kursowania wg rocznego rozkładu jazdy wraca też pociąg linii D1 nr 69575 relacji Wrocław Główny – Lubań Śląski. Z Wrocławia będzie wyjeżdżać o godz. 17:45 i zatrzymywać się na wszystkich stacjach i przystankach kolejowych na odcinku Wrocław Główny – Legnica.

Dodaj komentarz